Як театр «Золоті ворота» завершує 43-й театральний сезон

28 травня Київський академічний театр «Золоті ворота» завершує 43-й театральний сезон виставою Івана Уривського «Украдене щастя». Свій золотий сезон ми змогли розпочати тільки 4 вересня одою коханню «Дякую» режисерки Андри Каваліаускайте. За сезон ми змогли показати 100 вистав і їх відвідали 3700 глядачів, разом ми провели в залі театру майже 168 годин або 10 045 хвилин. Проте перед цим на нас чекало багато викликів. 

«Золоті» під час війни

Через повномасштабне вторгнення росії ми не змогли розпочати наш сезон, як це було заплановано. Перші декілька місяців з лютого 2022 року театр слугував укриттям для мешканців дому, в якому розміщується театр. Вже наприкінці квітня ми відновили свою роботу і почали проводити прямі включення, на яких читали п’єси, співали пісні, відповідали на питання абітурієнтів театральних ВНЗ. Всього ми провели 4 ефіри. Також відеоверсію нашої вистави «Тату, ти мене любив?» було показано в Multiplex. 

Вже 5 червня ми змогли зустрітись з нашими глядачами в театрі на благодійному читанні п’єси «Коти-біженці» Марини Смілянець та Людмили Тимошенко. 19 червня ми знову побачились з нашими відвідувачами в стінах театру на благодійному першопрочитанні п’єси «Ми готові до війни» Олександра Середіна. Всі виручені кошти ми передали на підтримку працівників Херсонського театру ім. Куліша. За підтримки Польського інституту ми підготували читання п’єси «Війна і памʼять» в Національному музеї історії України у Другій світовій війні, яке згодом побачили глядачі Львову.

На початку повномасштабного вторгнення актор театру Владислав Писаренко став до лав територіальної оборони Києва. Сьогодні наші герої, актор Володимир Ковбель та звукорежисер Дмитро Солодкий, боронять нас у лавах Збройних сил України.

Міжнародні здобутки «Золотих» 

Вистава «ІНШІ» режисерки Андри Каваліускайте була представлена не фестивалях East Direction в Білостоці, Польща, та на фестивалі COM•MEDIA і литовському Алітусі. Виставу «Каліки» за підтримки Ґете інституту було показано на театральному фестивалі в Берліні, Німеччина. Відеоверсію вистави «Отелло/Україна/Facebook» представлено в рамках простору Focus Ucraina, міжнародного театрального фестивалю PRESENTE INDICATIVO: per Giorgio Strehler (paesaggi teatrali) в Мілані, Італія.

Photo by Oleksii Tovpyha

«Золоті» прем’єри 

Як ми вже казали, ми змогли розпочати 43-й театральний сезон з показу оди коханню «Дякую» литовської режисерки Андри Каваліаускайте. Крім цього, за підтримки гранту Президента України, відбулась прем’єра вистави «Крихітка Цахес» режисерки Анни Турло. В цьому сезоні ми також змогли відновити покази вистав «Украдене щастя», «Фрекен Юлія» та комедії «Бери од жизні всьо».    

Photo by Oleksii Tovpyha

Нагороди «Золотих» 

Наші акторки Анастасія Бабій та Дар’я Пльондер номіновані у категоріях «за кращу жіночу роль», Артем Пльондер — «за кращу чоловічу роль» на фестивалі COM•MEDIA в Алітусі, Литва. На цьому ж фестивалі Стас Жирков номінований за вистави «Ревізор» та «Щоденник Цивільного». 

У Щорічній театральній премії «Київська пектораль» театр став лауреатом номінації «Подія року». Номінацією «За особистий внесок у мистецтво» відзначено акторів Володимира Ковбля та звукорежисера Дмитра Солодкого. 

Віталіна Біблів, героїня вистави «Білка, яка прожила 100 років», була нагороджена премією «Чорний лотос». Ця вистава також увійшла в лонг-лист Фестивалю-премії «ГРА» в номінації «За найкращу камерну виставу».