Як українцям за кордоном скласти тест, який цьогоріч замість ЗНО: детальне пояснення від УЦОЯО

За кордоном тестування відбуватиметься відповідно до таких самих процедур, що і в Україні — учасники будуть приходити до певних університетів, шкіл чи інших установ і проходити там тестування. З 21 червня учасники мають пройти процедуру підтвердження місця, де планують складати тестування або обрати інше місце/країну.

Про це у етері Громадського радіо повідомила аступниця директора Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко.

До 12 липня учасник дізнається про те, де саме має складати тестування. Основна сесія тестування для учасників буде доступне у 23 країнах.

Країни, де можна скласти мультипредметний тест: Австрія, Бельгія, Болгарія, Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Угорщина, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Також є декілька країн, які вже підтвердили, що вони будуть готові надавати приміщення для проведення вже у додаткову сесію: Фінляндія, Люксембург, США.

Якщо учасники хочуть складати тестування у другому наборі країн, то зараз вони мають пропустити етап підтвердження своєї участі у тестуванні. Для них підтвердження тестування відбуватиметься у липні.

Кожен учасник, який зареєструвався, отримає свою унікальну веб-сторінку під назвою «Інформаційна сторінка», де отримає всю інформацію щодо складання тесту, та де і коли відбудеться саме його сесія тестування. Для того, щоб увійти на цю сторінку потрібно мати логін і пароль. Якщо учасник успішно пройшов оцінювання, то на цій сторінці отримає результат про проходження тестування.

Основна сесія мультипредметного тесту відбуватиметься з 18 липня до 10 серпня. Учасник не може обирати день проходження тестів. Цю інформацію він отримає у запрошенні- перепустці, коли саме йому потрібно приїздити на тест.

У межах одного дня передбачено дві сесії тестувань.