Як зберегти сексуальний потяг незважаючи на відстань

Розповідає сексологиня, кандидат медичних наук — Олена Голоцван

22.02.2024

Характер сексуального потяга на відстані визначають три головні чинники. Розглянемо кожен із них.

Особливості характеру

Олена Голоцван, сексологиня, кандидат медичних наук, експертка жіночої освітньої компанії Woman Insight

 

Дослідження підтверджують, що кожна людина може відчувати потяг до партнера по-своєму. Хтось може прилипнути до партнера, жити його інтересами. Для такої людини дуже важливо постійно отримувати зворотний зв’язок: «ти мене любиш?”, “ти мене хочеш?» і таке інше. Інший, навпаки, дистанційований і йому важлива автономія. «Я — це я, ти — це ти». Все це дуже індивідуально і залежить від особливостей характеру, того, як людина сприймає себе, відносини та навколишній світ.

Скільки часу пара разом

Це важливий чинник, оскільки якщо пара довго жила разом і втратила гармонію та зв’язок, то розлука може загострити ситуацію. Тому що під час розлуки виникають абсолютно інші проблеми, і людина фокусується на їх вирішенні й потяг до партнера взагалі може зникнути.

Який характер мають стосунки у парі 

Надзвичайно важливо, яка динаміка взаємин панувала в парі до відносин на відстані. Чи часто виникали конфлікти і як вирішували їх? Чи розбіжності були вирішені, чи приховувалися? Чи, навпаки, ефективно вирішували конфліктні ситуації, відкрито обговорювали їх і шукали рішення? Чи була зрада у парі і як виходили з цього стану? Чи було місце прощення, чи все приховувалося? Ці питання визначають складність та стійкість ваших відносин.

Із досвіду моїх клієнтів можу стверджувати: якщо виникало багато сварок та конфліктів, а сексуальне життя було неяскравим, то розлука може ускладнити відносини. 

Також важливо враховувати характер взаємин та звертати увагу на наявність спільних поглядів та інтересів. Це визначає гармонійний розвиток відносин, створюючи можливість для цікавих та плідних обговорень.

Не менш важливо уміти відкрито розмовляти про сексуальне життя з партнером. Чи проводили ви такі розмови раніше? Як виглядало ваше сексуальне життя до розлуки — яка була його регулярність та якість? Чи обговорювали ви свої сексуальні фантазії та чи намагалися їх втілювати в життя? Чи впроваджували ви які-небудь елементи гри для різноманіття сексуального життя? Чи ви активно працювали над тим, щоб зробити своє сексуальне життя більш різноманітним та насиченим, чи воно рухалося в затухаючому ритмі, позбавленому фантазії?

Потрібно розуміти, що кожен несе відповідальність за свою поведінку, включаючи сексуальну, і має право говорити те, що вважає за потрібне. Кожен має право висловлюватися стільки, скільки він вважає за необхідне. Але якщо ти береш на себе відповідальність за пару, то маєш зобов’язання перед партнером, навіть якщо трапиться інтрига на боці, бо все можливо. У такому випадку секс повинен бути захищеним, щоб не заразити потім свого партнера. 

Тобто передбачається, що кожен бере на себе відповідальність за свою поведінку, включаючи сексуальну, і це стосується навіть самозадоволення, оскільки я досі дивуюся, наскільки різним чином люди ставляться до мастурбації. Досі зустрічаються молоді люди, особливо жінки, які вважають, що мастурбація – це погано і шкідливо. Але насправді мастурбація, коли вона має компенсаторний (тимчасовий) характер, то дозволяє зняти сексуальне напруження. Це нормально, і не обов’язково розповідати про це партнерові. В парі має бути сексуальна свобода: якщо хочеш, обговорюй мастурбацію з партнером, а якщо не хочеш – партнер не повинен лізти тобі в душу.

Отже, що я можу порекомендувати. Пам’ятайте, що постійне вирішення відносин телефоном нічого вам не дасть. Також дуже прошу не вирішуйте відносини по смс. Якщо конфлікт накопичився, найкраще вести живу бесіду. Заплануйте віртуальну зустріч, скористайтеся відеозв’язком, щоб відчути емоції та дивитися одне одному в очі. Обговорюйте свої непорозуміння в реальному часі.

Зробіть своє спілкування ритуалом. Виходьте на зв’язок, домовляйтеся через SMS, коли вам буде зручно поговорити, скільки часу у вас є, щоб вас ніхто не турбував і ви могли бути наодинці одне з одним. Створіть атмосферу інтимності. Адже в такій атмосфері ви можете зануритися в віртуальне задоволення. Ви можете спілкуватися і фантазувати, що зробите одне з одним, коли зустрінетесь, або займіться взаємною мастурбацією онлайн.

Проявляйте один до одного повагу не лише словами, а й контролюйте свої дії. Не лізьте людині в душу зі словами: «Ти мене любиш? У тебе є хтось інший? Ти мені не зраджуєш?» Такий формат розмови свідчить про відсутність поваги та недовіру до свого партнера. Тому уникайте подібних запитань. Якщо є можливість, намагайтеся зустрітися хоча б раз в три-чотири місяці, адже фізичний контакт має велике значення.

Хочу поділитися думкою, що важливо бути готовим до того, що деякі пари можуть не витримати розлуку і припинити існування як пара. Для когось дуже важливо мати фізичні прояви відносин, тілесний контакт; інші можуть терпіти довго. Є також ті, хто не в змозі терпіти, і тому пристрасть може переключитися на іншу людину. Тож важливо розуміти, що кожна пара має свій власний підхід і взаєморозуміння, інакше ризик розриву може бути великим. Любов та зв’язки — це завдання з різними нюансами, і важливо шукати компроміс для спільного блага.

Хочу підкреслити, що під час особистої зустрічі може виникнути відчуття чужого, ніби ця людина тепер стала іншою. Це зовсім нормально, і вам слід намагатися прийняти це як щось позитивне, щось, що буде корисним для обох сторін. Переконайте себе, що це не чуже, а щось нове. Людей завжди приваблює новизна. Тож можна перетворити це примусове розставання в інший формат. Так, ми стали іншими, в нас з’явилося щось нове, і спробуймо грати з цим новим, розглядати, як це змінило нас, як це вплинуло на наші життя. Почуття новизни навіть може додати додатковий елемент привабливості.

На завершення хочу зробити такий висновок: незалежно від обставин, у яких зараз опинилися мільйони людей, пар, зокрема в розлуці, це однаково мине рано чи пізно. Ця ситуація вже чогось нас навчила, тому навчіться, будь ласка, якісно проживати кожен день і якісно спілкуйтеся зі своїм партнером за допомогою відеозв’язку чи телефону. Без образ та нервів. Це іноді дуже складно, але варто спробувати. Мрійте про зустрічі, будуйте спільні плани на майбутнє.