Як знайти партнера, що буде підтримувати вашу кар’єру

"Єдине найважливіше рішення в кар'єрі, яке ухвалює жінка, це те, чи буде у неї партнер у житті та хто цей партнер", - такої думки дотримується Шеріл Кара Сендберг, минула членкиня ради директорів Facebook і авторка книжки "Lean in"

11.01.2024

Шеріл Кара Сендберг понад 10 років була одружена з Девідом Голдбергом, аж до його передчасної смерті 2015 року. Вона каже, що не знає жодної жінки, яка досягла висот кар’єри, поруч із якою був би партнер, котрий її не підтримував.

Але як же це непросто ухвалити рішення про те, щоб пов’язати своє життя з іншою людиною, а потім ще знайти того, хто буде повністю підтримувати вас у досягненні професійного успіху. Це не можна просто внести черговим пунктом плану, це не залежить від кількості дипломів і рівня освіти, на це не впливає коефіцієнт інтелекту.

То як же це зробити?

Використовуйте свій час самотності, щоб пізнати себе і навчитися самоповаги

Коли ви перебуваєте у стосунках, можна легко загубити себе в романтичному тумані. Переконайтеся, що ви користуєтеся перевагами тимчасової відсутності пари, щоб пізнати себе. Що ви любите робити? Яка кар’єра здається вам найбільш привабливою? Яку роботу ви б хотіли? Яке життя ви б хотіли? Які ваші пріоритети?

Шеріл Кара Сендберг

Знайдіть і познайомтеся зі старшими парами, на яких ви хочете бути схожими. Чи є наставник, якого ви поважаєте, або колега, яка викликає ваше захоплення умінням знаходити баланс між сім’єю і кар’єрою? Познайомтеся з нею, постарайтеся провести час із нею та її сім’єю. Звертайте увагу на пари, які разом уже тривалий час. Познайомившись із ними ближче, ви можете зрозуміти, що їхні стосунки не надто вдалі, як ви думали спочатку, але ви однаково чогось навчитеся у цій дружбі.

Перш ніж зблизитися з потенційним партнером, подружіться один з одним. Ваша дружба триватиме набагато довше, ніж початкова пристрасть — переконайтеся в тому, що дружба міцна. Звичайно, це легше сказати, ніж зробити, але що більше ви зможете розвинути дружбу з партнером до початку інтимної близькості, то кращими будуть ваші стосунки.

Встановіть чіткі основні правила стосунків із самого початку. Іншими словами, поважайте партнера і вимагайте поваги до себе. Будьте чесними і вимагайте чесності. Будьте ласкаві й вимагайте доброти.

Будьте чесними з собою й одне з одним у своїх надіях, мріях і цілях

Спочатку ви маєте пізнати себе (див. пункт 1). А коли будете чітко знати свої надії, мрії та цілі, поділіться ними зі своїм потенційним партнером. Не приховуйте їх, боячись його несхвалення чи відсутності інтересу. Рано чи пізно ви муситимете це розповісти. То навіщо ускладнювати собі життя, вводячи його в оману від самого початку?!

Уважно подивіться на стосунки батьків вашого потенційного партнера. У кожного з нас сформований шаблон стосунків у сім’ї. Якщо цей шаблон категорично вам не підходить, задумайтеся, чи потрібно розвивати ці стосунки.

Визнайте факт того, що надії, мрії та цілі й у вас, й у вашого партнера з часом зміняться. Абсолютно нормально періодично «наводити різкість».

Якщо ви не можете говорити одне з одним, розірвіть стосунки. Ви з партнером маєте ділитися своїми думками і вміти чути одне одного. Якщо на початку стосунків цього немає, не витрачайте час, бо це вже не з’явиться.

Шеріл Сендберг з Девідом Голдбергом

Щоб вам легше було реалізувати вищевикладений план дій, візьміть на озброєння списки попереджувальних і обнадійливих ознак:

Попереджувальні сигнали (партнер не надасть вам підтримку):

  • Ваш партнер не слухає вас.
  • Ваш партнер не прагне говорити з вами про свої надії, мрії або цілі.
  • Ваш партнер принижує вас, ваш інтелект, цілі, кар’єру або інтереси.
  • Мама вашого партнера виконує всі забаганки свого чоловіка і сина (вашого потенційного партнера).
  • Ваш партнер не цікавиться вашими друзями, дитячими захопленнями та досягненнями, кар’єрою.
  • Ви непомітно для себе вже перете речі партнера, прибираєте в його квартирі, миєте його посуд.
  • У вашого партнера є особистісний недолік і ви впевнені, що зможете його змінити.
  • Ваш партнер вважає, що ви маєте адаптувати свій графік до його графіка життя.

Обнадійливі ознаки (досить імовірно, що партнер буде вас підтримувати):

  • Ваш партнер дійсно слухає вас і навіть згадує те, що ви час від часу говорили в попередніх розмовах.
  • Вашому партнеру цікаво почути про ваші надії, мрії та цілі.
  • Ваш партнер теж ділиться своїми надіями, мріями та цілями.
  • Мама вашого партнера підтримує його, при цьому не задовольняючи кожну його забаганку.
  • Тато вашого партнера підтримує і заохочує маму вашого партнера.
  • Вашому партнеру цікаві ваші друзі, захоплення і робота.
  • Ваш партнер знає (або вивчає) основи ведення домашнього господарства.
  • Ваш партнер виділяє час для важливих подій у вашому професійному житті.