Ми не можемо контролювати свої думки, але можемо навчитися не страждати від них, не дозволяти їм впливати на наш стан, стосунки і якість життя, використовуючи техніки дистанціювання. Про одну з таких розповіла психологиня проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Тетяна Хоменко.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.ua
Тетяна Хоменко, психологиня проєкту «Незламна мама»
Останні 14 місяців всі ми живемо у стресі та тривозі. Тож у нас можуть з’являтися негативні, тривожні міркування, які забирають багато часу й енергії.
«Коли у вас змінився настрій, ви відчули, що погіршився емоційний стан, запитайте себе: «Про що я в цю мить подумав/ла?», «Що промайнуло в моїй голові?», «Чи корисно мені про це думати?», — радить психологиня проєкту «Незламна мама» від «Фонду Маша» Тетяна Хоменко.

Отже, ви визначили, «впіймали» негативну думку. Тепер час від неї дистанціюватися.
«Техніка дистанціювання «Радіо» допоможе дати собі раду з некорисними думками, — пояснює Тетяна Хоменко. — Уявіть, що у вашій кімнаті чи автомобілі лунає радіо, завдання якого — зіпсувати вам настрій, не дати провести добре день тощо. Це радіо постійно транслює негативну інформацію, яка стосується вас, інших людей чи навколишнього світу. Що б ви зробили з цим радіо? Так! Вимкнули його або перемкнулися на іншу хвилю.
Останні новини
- Українки вибороли медалі під час Світового легкоатлетичного континентального туру
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані пройшов «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу
- Європейський суд визнав порушення Україною прав одностатевих пар Новости на главной
Передусім дайте назву своєму радіо. Наприклад, «Негативна хвиля», «Невдача», «Жуйка», «Заїжджена платівка» тощо. Коли ми помічаємо щось та даємо йому назву, це значно підвищує наші шанси на нього впливати.
Важливо, щоб дистанціювання не було уникненням думок, тому що воно призводить до їх посилення, а також потребує додаткових сил, аби про них не думати. Бо щоб про щось не думати, про це треба думати. Тому техніка «Радіо» має чітку структуру, яка допомагає справді дистанціюватися, а не уникати чи витісняти некорисні думки.
Три етапи виконання техніки «Радіо»:
- Усвідомлення: «А-а-а, це ти, радіо «Невдача».
- Ігнорування: «Іди геть, я тебе не слухаю».
- Повернення до «тут і тепер», зосередження на чомусь корисному, приємному або важливому.
Новий досвід не формується швидко, і негативні думки можуть повертатися. Тому щоразу, коли з’являється тривожна думка, варто повторювати техніку «Радіо».
Про проєкт:
Програма реабілітації «Незламна мама» спеціально розроблена фахівцями з психології та посттравматичних розладів для жінок та дітей, які постраждали від війни. Це 3-тижневий офлайн-табір, де з учасниками проєкту працюють психологи. Потім жінки можуть продовжити роботу з психологом в онлайн-форматі, у проєкті «Незламна мама. Жити далі».
Цей проєкт неможливий без вашої підтримки! Допомогти нашим «Незламним мамам» і отримати за це подарунки можна тут.