Які книги купити на гроші від держави?

27.06.2024

Завдяки нещодавно підписаному Президентом України законопроєкту № 11251 про книжкові сертифікати й книговидавництво українці, яким з 1 січня 2024 року виповнилося 18 років, отримають книжкові сертифікати на суму 908 гривень. Витратити ці кошти можна буде на електронні, паперові, аудіокниги або книги для осіб з порушенням зору. Разом із національною книжковою платформою Yakaboo ми рекомендуємо сім важливих романів, які варто буде прочитати молодим українцям.

Царівна

Ольга Кобилянська

Повість “Царівна” висвітлює проблеми жіночої емансипації й самореалізації в патріархальному суспільстві. Кохання, обов’язок перед родиною чи реалізація власних життєвих прагнень — така дилема стоїть перед головною героїнею Наталкою. На жаль, так чи інакше, навіть у наші часи тиск суспільства ставить сучасних жінок перед подібними важкими рішеннями. Крізь історію Наталки авторка розкриває складні соціальні й особистісні проблеми, досліджуючи тему жіночої свободи, інтелектуального розвитку та моральних цінностей.

До видання серії Yaka ШКОЛА від Yakaboo Publishing також увійшли твори Ольги Кобилянської «Impromtu phantasie», «Valse melancolique», «Людина», «Некультурна» й «Битва».

Місто

Валер’ян Підмогильний

“Місто” належить до шедеврів української літератури 20-х років XX століття, його також вважають першим українським урбаністичним романом, який досліджує вплив міста на людську свідомість і долю. Головний герой, Степан Радченко, молодий хлопець з села, приїжджає до Києва з метою здобути освіту та знайти своє місце в житті. Він поступово адаптується до міського середовища, виявляючи амбіції та прагнучи успіху. Протягом роману Степан проходить складний шлях самопізнання, змінюючи свої погляди на життя, любов і мораль. Проблеми, які розкриває роман Підмогильного залишаються важливими і для сучасної молоді.

До видання серії Yaka ШКОЛА від Yakaboo Publishing також увійшли оповідання «Важке питання», «Гайдамака», «Проблема хліба», «Іван Босий», «Третя революція».

Повія

Панас Мирний

У центрі роману — соціальні проблеми та складний моральний вибір дівчини Христі, яка через скрутні життєві обставини змушена залишити рідне село і шукати кращої долі в місті. Однак, замість очікуваного поліпшення життя, вона стикається з жорстокою реальністю міського життя. Вона потрапляє в пастку бідності та соціальної нерівності, що зрештою змушує її стати повією. Фінал роману — трагічний. Автор засуджує несправедливість і жорстокість суспільства, яке не залишає дівчині іншого вибору та приводить її до моральної деградації. Образ головної героїні автор створив на основі історій дівчат-наймичок, з якими автор був знайомий особисто.

Дівчина з ведмедиком. Доктор Серафікус

Віктор Домонтович

Цей роман Домонтовича деякі критики називали першим українським феміністичним романом, а дехто навіть порівнював із «Лолітою» Набокова. У будь-якому разі твір є  яскравим прикладом модерністського неокласичного роману. Головний герой історії — зрілий чоловік, приватний вчитель Іполіт Миколайович, який приходить до родини Тихменєвих, щоб навчати двох сестер — Зину та Лесю. Леся, тиха та скромна дівчина, є сумлінною ученицею, а сімнадцятирічна грайлива та емоційна Зина — справжня бунтарка, до якої вчитель починає відчувати потяг… Зина, яка зростає у революційні часи, бунтує проти старої патріархальної системи та їй нелегко знайти нові ціннісні орієнтири.

Вбити пересмішника

Гарпер Лі

Цей дебютний роман приніс авторці не тільки Пулітцерівську премію і став одним із найвпливовіших творів американської літератури XX століття. Головна героїня — дівчинка Джин Луїза Фінч, яка мешкає у невеликому містечку штату Алабама у часи Великої депресії. У центрі сюжету — судовий процес над темношкірим Томом Робінсоном, якого звинувачують у зґвалтуванні білої дівчини. Це стає головною справою батька Джин Луїзи, адвоката Аттікуса Фінча, якому випало на долю захищати хлопця. Мешканці містечка, включно із поліціянтом та суддею, упереджені щодо темношкірих, тому адвокату доводиться докладати чималих зусиль, щоб убезпечити свого підзахисного від расистського свавілля.

Реквієм по мрії

Хьюберт Селбі-молодший

У 2001 році на основі цього роману режисер Даррен Аронофскі зняв однойменний фільм, який став культовим. Йдеться у ньому про те, як різного роду залежності руйнують і мрії людей, і їхні життя. Роман розповідає історії чотирьох головних героїв: Сари Голдфарб, її сина Гаррі, його подруги Меріон і друга Тайрона. Сара обожнює дивитися телевізор та мріє потрапити на телешоу. Гаррі, Тайрон та Меріон сподіваються, що продаж наркотиків дасть їм фінансову можливість відкрити омріяний магазин модного одягу. Мрія кожного вимагатиме лише невеликої, тимчасової поступки. Але людська слабкість та руйнівна сила залежності невідворотно призводять до драматичної розв’язки.

Квіти для Елджернона

Деніел Кіз

Один з найлюдяніших літературних творів ХХ століття здобув численні літературні нагороди і став класикою жанру, в якому досліджуються теми інтелекту, людяності та етики наукових експериментів.

Чарлі Гордон — розумово відсталий, але у нього є друзі, робота, захоплення і непереборне бажання вчитися. Він погоджується взяти участь у небезпечному науковому експерименті, який може зробити його найрозумнішим. Експеримент на лабораторній миші на ім’я Елджернон виявився успішним, і, здається, Чарлі також на шляху до здійснення своєї мрії. Та чи довго триватиме ефект лікування? Чарлі вважає, що якщо він стане розумним, то матиме багато друзів і ніколи більше не почуватиметься самотнім. Якби ж то щастя залежало від рівня інтелекту…