За дев’ять місяців 2023 року правоохоронці зареєстрували понад 5 тисяч кримінальних правопорушень, пов’язаних із домашнім насильством. Постраждали понад 4800 осіб, переважна більшість з яких жінки й діти.
Про це повідомив генеральний прокурор Андрій Костін на спільній нараді з керівниками правоохоронних і державних органів з питань протидії домашньому насильству.
За його словами, необхідно запровадити єдині підходи до протидії домашньому насильству з використанням міжнародних практик, орієнтованих на права й інтереси постраждалих.
Читайте також: Поліція розслідує 54 випадки сексуального насильства окупантів над українцями
Також генпрокурор звернув увагу на низку аспектів, серед яких своєчасна реєстрація кримінальних правопорушень і реагування на випадки домашнього насильства, правильна кваліфікація таких злочинів, комплексна допомога постраждалим, а також посилення уваги до дітей, які стали свідками домашнього насильства.
Читайте також: В Україні з початком війни різко зріс рівень домашнього насильства: деталі
Як повідомив за результатами наради уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, з початку 2023 року Офіс Омбудсмена отримав 125 звернень постраждалих від насильства (торік установа отримала 103 звернення). Працівники Офісу провели 16 моніторингових візитів щодо випадків домашнього насильства.
«Дотримання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, – це один з основних напрямів моєї діяльності, особливо в контексті ратифікації Україною Стамбульської конвенції. Держава повинна захищати тих, хто постраждав від домашнього насильства», – наголосив омбудсмен.
Читайте також: «Україна без домашнього насильства»: у київському ТРЦ Gulliver стартує виставка дитячої творчості
У вересні міністр внутрішніх справ Ігор Клименко повідомляв, що з початку року українські правоохоронці зареєстрували понад 192 тисячі заяв про домашнє насильство.