За сприяння Олени Зеленської у двох музеях Нідерландів запрацювали українськомовні аудіогіди

06.02.2023

У двох музеях в Нідерландах за сприяння дружини президента Олени Зеленської запрацювали українськомовні аудіогіди. Про це перша леді повідомляє у Телеграмі.

«Майже 100 тисяч тимчасових переселенців з України опинилися у Нідерландах. Половина вже влаштувалася на роботу, намагається підтримувати життя на новому місці, поки не можна повернутися додому. А там, де українці, звучить і наша мова», — зазначила Зеленська.

Одразу два музеї Нідерландів тепер говоритимуть до відвідувачів українською. Це музей Мауріца Корнеліса Ешера у палаці Ланге Ворхаут та музей  колекціонера й мецената Абрагама Бредіуса, що містить видатну колекцію творів мистецтва різних епох. Минулої осені саме там виявили невідому доти роботу Рембрандта.

«Майже за рік війни, протягом якого російські загарбники розбомбили й розграбували так багато наших музеїв, ми навчилися особливо цінувати мистецтво. Таке тендітне, воно протистоїть війні й дикунству самим своїм існуванням, дає надію на те, що людський дух обов’язково переможе руйнування та грубу силу. І, звісно, світовий спадок має промовляти це й українською — мовою України, яка бореться саме за людські цінності», — наголосила Зеленська.

Перша леді висловила вдячність посольству України у Нідерландах за спільну реалізацію проєкту. Загалом вже запрацювало 56 українських аудіогідів у 36 країнах.