Загинули тисячі дельфінів у Азовському та Чорному морях через дії окупантів

У Тузлівських лиманах зустрічаються мертві дельфіни, які загинули через потужні гідролокатори росіян

03.06.2022

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україні в Чорному та Азовському морях через дії окупаційних військ відбувся масовий мор морських тварин і риби. Деякі тварини мають опікові рани від вибухів бомб або мін.

Про це повідомили радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко та  очільник науково-дослідного відділу парку «Тузлівські лимани» на Одещині Іван Русєв.

Андрющенко написав, що біля берегів міста почався мор дельфінів. Такі явища можливі лише у період аномальної спеки в липні, тому зараз це свідчить по наявність у воді хвороби, що загрожує також і жителям.

Водночас за даними Русєва, у Чорному морі останніми тижнями спостерігаються серйозні жертви війни серед дельфінів. Він розповів, що його колеги виявили в гирлі річки Ропотамо у Болгарії кілька дельфінів, які припливли від українських узбереж. Тварин були дуже ослаблені й не могли навіть орієнтуватися у просторі.

«Деякі з дельфінів мали опіки від вибухів бомб або мін, і вони вже не могли зорієнтуватися і, звісно, не могли шукати собі їжу», – повідомив Русєв, додавши фото поранених тварин.

Він зазначив, що за оцінками експертів, які їх оглядали, дельфіни не могли їсти щонайменше 10 днів. Ті, хто не обгорів, зазнали внутрішніх пошкоджень і сильно постраждали. Таких поранених або загиблих дельфінів у Чорному морі течею заносить на узбережжя Болгарії, Румунії, Туреччині і до берегів України.

Русєв також розповів, що у Тузлівських лиманах зустрічаються мертві дельфіни, які загинули через потужні гідролокатори росіян.

«Аналіз наявних даних, зібраних нами за три місяці війни на узбережжі нашого нацпарку, а також за матеріалами свіжих відкритих публікацій з України, Туреччині, Болгарії, Румунії, і спираючись на особисті повідомлення моїх закордонних друзів і колег, ми припускаємо, що по причині жорстокої і безумної війни рашистів, у Чорному морі з початку війни і дотепер вже загинуло декілька тисяч дельфінів», – написав еколог.