Для гірських туристів у Карпатах розробили застосунок «Порятунок у горах»

GPS трекер покриває усю Івано-Франківську область

11.11.2022

Під час надзвичайної події у горах доволі складно зорієнтуватися, на яке саме пошуково-рятувальне відділення потрібно телефонувати, щоб повідомити про потребу допомоги. Щоб спростити процес, для гірських туристів розробили GPS моніторингову систему, яка містить мобільний застосунок «Порятунок у горах». Він підтримує чотири мови: англійську, українську, польську та румунську.

Як зауважили рятувальники, GPS-трекер покриває 100% території Івано-Франківської області. Для порівняння, звичайний смартфон покриває приблизно 70-75% території.

За умови реєстрації користувач може натиснути сигнал SOS, що спрямує виклик з точними координатами до рятувальників. Не потрібно більше шукати номери пошуково-рятувальних частин, досить просто завантажити застосунок.

Окрім інформації про себе, потрібно залишати номер контактної особи, щоб за відсутності зв’язку із заблуканим рятувальники не гаяли час на проведення додаткового розслідування.

Зареєстровані користувачі можуть здійснювати наступні дії:

  • телефонувати на єдиний номер прийому екстрених повідомлень про надзвичайні події у горах (безпосередньо до оперативного чергового гірської пошуково-рятувальної служби);
  • надсилати екстрені SMS або інтернет-повідомлення з точними географічними координатами місця перебування заявника;
  • віддалено реєструвати свої гірські мандрівки у гірській пошуково-рятувальній службі.

Новини партнерів