Завантажуй та навчайся: Які інтернет-ресурси допоможуть дітям навчатися у воєнний час

20.04.2022

редакторка Освітнього проєкту «На Урок» Олена Дячук

Дистанційне навчання не просто стало нашою новою реальністю, це ще й справжнім рятівним жилетом для освітнього процесу. Але, звісно, з очним навчанням його складно порівняти. І справа не лише у відсутності  спілкування з учителем та однолітками, а й у тому, що онлайн вчитися значно складніше.

До того ж, будьмо відверті, дистанційна освіті не завжди буває якісною (особливо враховуючи обставини), тож батькам необхідно не лише покладатися на школу, а й шукати освітні можливості для дітей самостійно. На щастя, таких можливостей зараз чимало, а на допомогу можуть прийти різноманітні інтернет-ресурси. 

Редакторка освітнього проєкту «На Урок» Олена Дячук пропонуємо розглянути кілька ресурсів та додатків, які точно сподобаються та допоможуть дітям навчатися. 

Додаток для віртуальних експериментів AR_Book

AR_Book – додаток доповненої реальності, що допоможе дітям проводити наукові експерименти та спостереження поза шкільною лабораторією. Для того ж немає потреби купувати спеціальне обладнання, достатньо мати смартфон та встановити на нього додаток. Після установки програма працюватиме в офлайн-режимі, тож навіть нестабільний інтернет не стане на заваді дослідницькому запалу.

Встановивши AR_Book, ви зможете легко пояснити дитині причини багатьох природних явищ: додаток  пропонує цікаві експерименти з оптики, механіки, ядерної фізики тощо. Додаток дозволить спостерігати за цифровою симуляцією експериментів та навіть узяти в них участь. І хоча поки що доступні лише експерименти з фізики, розробники обіцяють, що зовсім скоро з’являться досліди з математики, біології, географії та астрономії.

Завантажити додаток можна за посиланням.

Уроки підтримки для тих, хто наздоганяє програму

Для того, аби підтримати дітей у непрості часи, Освітній проєкт «На Урок» із перших днів війни організував для українських школярів «Уроки підтримки» — онлайн-заняття з різних предметів, які можуть переглядати всі охочі. 

Щодня на YouTube-каналі проєкту виходять нові цікаві уроки від викладачів онлайн-школи «На Урок», які допоможуть школярам не випасти з освітнього процесу та отримувати нові знання навіть у таких складних умовах. Наразі проведено вже 48 уроків для учнів 1-4 класів, 91 урок для учнів 5-7 класів, 85 уроків для учнів 8-9 класі та 32 уроки для 10-11 класів. 

Для того, аби долучитися до занять, достатньо перейти на YouTube-канал проєкту. Переглядати уроки можна як онлайн, так і в записі, коли є можливість.

Також освітній проєкт «На Урок» під час війни продовжує проходити кілька конкурсів: «Школа рятівника: перша допомога», «Stand with Ukraine» та триває XIII Всеукраїнська інтернет-олімпіада).

Щоденне вивчення мов з Duolingo

Вивчення іноземних мов вимагає регулярної практики. Аби дитина не втрачала хист та не забувала слова, завантажте на телефон безкоштовний додаток Duolingo, що має яскравий інтерфейс, ігрові функції та багато рівнів складності. Останнє робить його корисним як для молодшокласників, так і дітей, які намагаються вийти на більш серйозний мовний рівень.

Використовувати Duolingo можна як для самостійного тренування, так і в якості платформи для домашніх завдань. Батьки та педагоги можуть ставити школярам завдання на вивчення групи слів, опанування навичок читання, слухання та говоріння. Успіхи у виконанні завдань або підрозділу можна перевірити у програмі, тож відстежування прогресу лінгвістичних навичок дитини може бути доступним як педагогам, так і батькам.

 Завантажити додаток можна за посиланням

Персональний математичний тренер Math 42 та MalMath 

Нерідко під час дистанційного навчання буває складно отримати додаткову допомогу або зворотній зв’язок від учителів. Через це діти, які й без того мали проблеми з математикою, відстають іще більше. Та навіть тим школярам, які в захваті від «цариці наук», може бути складно.

Аби компенсувати школярам нестачу уваги, ви можете скачати персональну математичну «няньку», що не лише допоможе розв’язати математичні рівняння, але й докладно пояснить кожен хід. При цьому додаток не обмежується одним варіантом рішення та запропонує кілька варіантів, з яких дитина зможе обрати той, що найбільше пасує її стилю мислення. 

Завантажити додаток MalMath можна за посиланням.

Якщо вам сподобались перераховані додатки та ресурси, поділіться ідеєю їх використання зі вчителями своїх дітей. З ними вони зможуть зробити уроки цікавішими, а дітям буде простіше (і цікавіше!) працювати над домашніми завданнями.