Зеленський відповів на петицію про легалізацію в Україні одностатевих шлюбів

В Україні розглядаються варіанти легалізації громадянського партнерства.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у відповіді на електронну петицію № 22/144562-еп «Легалізація одностатевих шлюбів», розміщену на вебсайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 03.06.2022 громадянкою
А.А.Совенко, яку підтримали понад 25 тисяч громадян.

«У сучасному світі рівень демократичності суспільства вимірюється у тому числі через політику держави, спрямовану на забезпечення рівних прав для усіх громадян. Кожен громадянин є невіддільною частиною громадянського суспільства, на нього поширюються усі права і свободи, закріплені в Конституції України. Усі люди є вільними і рівними у своїй гідності та правах. Права і свободи людини є невідчужуваними та непорушними (стаття 21 Конституції України). Сімейним кодексом України визначено, що сім’я є первинним та основним осередком суспільства. Сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки. За Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного або надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України)», — сказано у відповіді.

Водночас Уряд напрацьовував варіанти рішень стосовно легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства у рамках роботи з утвердження та забезпечення прав і свобод людини. Відповідно до статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України вживає заходів щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина.

У зв’язку з цим президент доручив прем’єр-міністру України Денису Шмигалю розглянути питання, порушені в петиції.

Зазначимо, що звернення набрало понад 28,5 тисяч підписів.