Жінка sapiens: 7 книжок для розуму та серця

Книжковий інтенсив

27.11.2017

Анастасія Кириченко, співзасновниця громадської організації «Жива-Я», головна мета якої сприяти дотриманню та захисту прав жінок, розвитку самосвідомості, підтримки та просвітництву жінок в суспільстві та державі, радить 7 книжок, що відкривають жіноче серце та розум.

Я обрала зі своєї бібліотеки сім книг, котрі стали моїми улюбленими. Вони про надихаючи стосунки між людьми, про те, як жіноча дружба творить неможливі, на першій погляд, речі – визволяє з тюрми, неволі, веде до прийняття себе та великої різноманітності в світі та до свого місця в ньому. Місця, з якого жінка може розповідати та творити історію. Я чую такі різні великі або особисті історії та пропоную вам долучитись до цього чарівництва також.

Тринадцята казка

Діана Сеттерфілд, «Клуб сімейного дозвілля»

Так, так, це знову англійські штучки – роман в романі, листування та натяки на готичне минуле, жахливі сімейні таємниці та фліртування з великими творами ХІХ сторіччя. Подякуємо авторці за те, що вона також дуже любить Джен Ейр. Інтровертна англійська дівчина розгадує павутиння спогадів та торкається таємниці, яка охороняє світ славетної письменниці, з якою в неї є щось спільне. У вас є нагода встановити самостійно взаємозв’язок між подіями та пограти в детектива, можливо, ви зможете передбачити фінал, мало кому це вдається…

Смажені зелені помідори в кафе зупинка

Фенні Флегг, «Клуб сімейного дозвілля»

Унікальна книга, написана жвавою мовою. В ній живі історії про людей, котрі в важкі часи створили свій міцний світ, в якому є місце для тих, кого принижують та гноблять. Історія про біль та втрату закликає до любові та зцілює всіх, хто почує серцем розповідь літньої жінки про минуле, змінить ставлення до себе сучасної жінки, яка вже втратила надію найти сенс в своєму житті. Це поєднання історій двох жінок, які жили в США у Велику Депресію, історій про те, що жіноча дружба та підтримка існують завжди, незважаючи на насильство, голод, бідність та самотність.

Шоколад

Джоан Гарріс, «Клуб сімейного дозвілля»

Дивовижно вільна жінка змінила світогляд та уклад життя маленького французьського консервативного містечка. Її добре ставлення та старовинне мистецтво шоколадниці перетворили життя багатьох, зокрема дозволили по-іншому побачити себе та своє ставлення не тільки до шоколаду, а й до церковних догм, циган та незаміжніх жінок з дітьми. Свобода та вільний вибір бути собою з одного боку, а метафора шоколаду як заборони солодкого життя — з іншого, входять у протиріччя з деспотичними поглядами пастора містечка, такого собі інквізитора. В решті-решт смак шоколаду визволяє кожного від власних демонів.

Освобождение женщины

Урсула Ле Гуін, «Азбука»

Це невеличке оповідання зі збірника «Четыре пути к прощению» мені вразило. Це історія рабині, яка була дитиною насильства, яку готували для втіх з малеча, яка отримала визвольний документ й одразу її змусили бути сексуальною рабою. Вона втекла від такої долі, стала вчитись, відкрила в себе дар оповідачки та вчительки, постійно вчилася та намагалась допомагати вчитися іншим. Героїня переосмислювала все те, що траплялось з нею та іншими, питала в себе – чи може бути свобода без права на сексуальну свободу? Що тоді означає свобода для жінки? Це історія жінки з вигаданої планети, але ця історія цілком наша, тому що тільки в собі самих ми втрачаємо або знаходимо свободу, тільки самі приймаємо неволю або кладемо її край.

Бегущая с волками или женский архетип в мифах и сказаниях

Кларисса Пінкола Естес, «София»

Ця книга розрахована на жінок, які читають і думають, уважно вдивляються в ті внутрішні і зовнішні процеси, які з ними відбуваються. Книга для жінок, які можуть допустити появу в своєму житті своєї праматері. З її допомогою вони матимуть шанс позбутися комплексів і розквітнути, приносячи рясні плоди у вигляді дітей – біологічних, наукових чи творчих. Книга може допомогти усвідомити, чому в усі часи жінок позбавляли права залишити собі своїх дітей або ставили її перед вибором – суспільство або дитина, байдуже, людська чи створена. Найцікавіше для мене те, що ця Жінка в Естес – справжня, а зовсім не містична істота чи вигадка психолога, щоб полегшити нам сприйняття життя. Якщо, звичайно, не вважати психологію архетипів софістикою, а процес оповіді – чистісінькою містифікацією.

Любовь и тьма

Ісабель Альєнде, «Азбука»

Прекрасна оповідачка та захисниця прав жінок та дівчат, чілійська сучасна письменниця Ісабель Альєнде творить свої книги в жанрі магічного реалізму, її недарма вважають спадкоємницею великих латиноамериканських письменників. Чому важливо знати про репресії в Чилі, що були за часів Піночета? Що ми можемо протипоставити тій пітьмі, яка поглинула тисячі душ людей, безвинно покараних та непохованих, закатованих та безвісно зниклих? Як одна історія про «не таку» дівчину змусила головну героїню книги домогтися правди? Як любов може врятувати життя та розкрити очі на ніби непомітні речі? «Любов та тьма» — саме про це.

Прислуга

Кетрін Стокетт, «Клуб сімейного дозвілля»

От що трапляється, коли об’єднують зусилля три жінки: біла, багата та аристократична й дві чорношкірі служниці, які дають згоду розповісти історії про своє життя прислуги в білих заможних родинах. Трапляється крутий роман, в якому повно емоцій: від сміху до сльоз та гніву, повно хоробрості та відчаю, повно амбіцій та жіночої дружби. Не буває, кажете? Ще й як, навпаки – у 60-х роках ХХ сторіччя багато чого було, що надихало багатьох на такі великі зміни, як громадський рух за права людей, тих, в кого є мрія бути вільними та рівними.

— Читайте также: Рекомендовано жінками: 10 книг, які ми радимо прочитати чоловікам