Жінкам України вручили премію імені Джона Маккейна

Жінкам України присудили премію імені Джона Маккейна за лідерство у державній службі. Нагороду вручав син покійного сенатора.

Він зазначив, що 15% ЗСУ становлять жінки, але при цьому вони роблять під ворожими обстрілами іншу не менш важливу роботу для перемоги.

«Жінки України мимоволі стали героїнями зі сміливістю, честю та гідністю, які надихнули світ», – сказав Маккейн-молодший.

Церемонія нагородження відбулася у межах Міжнародного безпекового форуму, що проходив у Галіфаксі. Від імені українок відзнаку прийняла перша леді України Олена Зеленська. Вона приєдналася до заходу за допомогою відеозв’язку. Скориставшись нагодою, Олена Зеленська подякувала за премію та розповіла присутнім на форумі, чим живуть зараз наші українські жінки. Як колишні педагоги та бізнес-леді служать у ЗСУ, а нинішні вчительки проводять уроки у бомбосховищах. Як наші жінки-медики рятують людей, що підриваються на мінах, а жінки-підприємиці у цей час рятують українську економіку.

«Українські жінки щодня проживають безліч життів. І кожне з них містить трагедію війни, якої вони точно не хотіли. Проте мільйони наших жінок щодня роблять свідомий вибір: працювати, рятувати, жити – попри все. «Ми демонструємо власну силу, допомагаючи Україні», – казав колись сенатор Маккейн. Зараз варто додати: допомагаючи Україні, світ демонструє більше ніж силу – він демонструє власну моральність, людяність і відданість людським цінностям», – акцентувала перша леді.