Жінки повертаються до перегонів «Формули-1»

Організатори кругових перегонів на машинах із відкритими колесами «Формула-1» (F1) у 2023 році запустять серію та тренувальну програму «Академія F1» для жінок-пілотів. Таке відбудеться вперше з 1976 року. Про це Bloomberg розповів керівник академії F1 Бруно Мішель.

Серія складатиметься з 21 перегонів, включатиме 15 автомобілів і п’ять команд (по три пілотеси у кожній), а управляти серією буде генеральний директор Formula Motorsport Limited Бруно Мішель. На кожен автомобіль «Формула-1» виділить понад 150 тисяч доларів, таку ж суму мають внести водії або їхні спонсори.

Наразі розклад перегонів та список пілотес невідомі. Bloomberg називає найімовірнішими претендентками 18-річну Маю Веуг із Нідерландів та її однолітку Доріан Пін із Франції. У 2021 році голландка стала першою жінкою-учасницею престижної Академії водіїв Ferrari. Француженка виграла Ferrari Challenge у 2022 році та показала серйозні результати на чемпіонаті світу з перегонів на витривалість (FIA) та Європейській серії Ле-Ман (ELMS). Також до Академії можуть запросити 27-річну британку Джессіку Хокінс, яка виступає у жіночій W Series і була каскадеркою у фільмі про Джеймса Бонда «Не час помирати» 2021 року.

За всю історію змагань у складі команд «Формули-1» було лише п’ять жінок. Першою з них стала 32-річна італійка Марія Тереза де Філіппіс у 1958 році, тоді їй не вдалося набрати бали, і вона посіла 10-те місце. У 2019 році першою жінкою-пілотом у «Формулі-2» стала 29-річна Тетяна Кальдерон із Колумбії.