жінки в будівництві

Як це — бути жінкою-забудовником

Будівництво традиційно сприймається як «чоловіча» справа. Величезні майданчики, важка техніка, бригади робітників. Чи є тут місце жінкам? На перший погляд, ні. Проте сьогодні дедалі більше жінок починають працювати у цій галузі. Таким чином вони руйнують стереотипи та доводять, що якісний підхід, професіоналізм і стратегічне мислення не мають статі. Як вони змінюють підхід до створення житла — читайте далі.

Софія Віштак, СЕО та співзасновниця будівельної компанії Family Bud

Чому жінки роблять будівництво кращим?

Жінки привносять у будівництво інший підхід. Ось кілька переваг, які, на мою думку, дає жіноче керівництво:

  1. Увага до дрібниць. Жінки помічають дрібниці, які роблять житло комфортним: правильне планування, освітлення, зони для дітей.
  2. Довгострокове мислення. Якщо ти будуєш житло, в якому можеш уявити себе та свою сім’ю, рівень відповідальності автоматично зростає. 
  3. Комунікація та партнерство. Успіх забудовника залежить не лише від технологій, а й від взаємодії з клієнтами, підрядниками, партнерами. Жінки часто краще знаходять спільну мову з ними. Головне — слухати, чути й завжди бути на зв`язку.
  4. Гнучкість і швидкість прийняття рішень. У будівництві постійно щось йде не за планом: постачальник затримує матеріали, змінюється вартість, виникають технічні виклики. Важливо оперативно приймати рішення, не панікувати й завжди мати план «Б». І багато жінок дійсно гарні в цьому.

Наприклад, наша команда працює за чітким розподілом обов’язків: чоловік відповідає за будівельні процеси, я — за концепцію, маркетинг і взаємодію з клієнтами. Проте ми повністю взаємозамінні. Так, завдяки досвіду я розумію технології: знаю, як формується каркас, які марки бетону використовуються, як контролювати якість матеріалів. Якщо потрібно, можу керувати будівництвом, так само як чоловік може взяти на себе мої функції.

Стереотипи, які доводиться ламати

«Жінка не зможе керувати командою чоловіків».
«Жінки не розуміються на будівельних процесах».

У моєму досвіді були різні ситуації, та я бачу, що іноді підрядники спершу скептично ставляться до керівника-жінки. Але після кількох робочих зустрічей їхній скепсис зазвичай зникає. Наприклад, сьогодні навіть коли мій чоловік дає завдання робітникам на об’єкті, вони часто уточнюють деталі у мене, бо знають, що я контролюю всі нюанси.

Ще один цікавий випадок: один із наших конкурентів не вірив у маркетинг у соцмережах. Казав, що у будівництві це не працює. Але коли побачив, що половина наших продажів приходить з Instagram, почав змінювати свою стратегію. Цей випадок ще раз доводить, що жінки у будівництві не просто можуть, а впевнено впроваджують зміни й знаходять ефективні рішення.

Майбутнє жінок у будівництві

Я переконана, що будівельна галузь має бути відкритою для всіх. Жінки можуть і мають працювати у цій сфері. Якщо ви давно мріяли розпочати кар’єру у будівництві, все, що вам треба, це: 

1. Розвивати експертизу. Якщо ви хочете увійти в «чоловічу» сферу, потрібно стати професіоналом. Розуміти технології, стежити за трендами, бути впевненою у своїх знаннях.

2. Освіта та підтримка. В Україні ще небагато навчальних програм для забудовників, але вони є, тож ви точно зможете обрати для себе свою. 

3. Руйнація стереотипів суспільства. Чоловікам варто зрозуміти, що жінки у будівництві — це не виняток, а норма.

Для тих жінок, які мріють працювати у будівельній галузі

По-перше, не бійтеся нового. Якщо вам цікава ця сфера — спробуйте себе у ній. По-друге, йдіть туди, де страшно. Страх — це сигнал, що ви виходите на новий рівень.

Тож будівництво — це не про чоловічий бізнес, а про галузь для тих, хто прагне створювати майбутнє, будувати якісні проєкти з турботою про людей. І жінки у наш час відіграють у цьому важливу роль.