Жіноча краса — довга коса: чому під час війни зріс попит на трихологів

Волосся для жінки – частина її образу і іміджу. Генетика українок така, що волосся є однією з головних цінностей нашої нації, предметом гордості та захоплення. Тому так болісно реагують жінки на те, що волосся втрачає блиск, силу, погано росте, стає більш рідким, випадає

20.09.2023

В Україні далеко не всі знають, хто такий лікар-трихолог. Однак війна зробила напрям трихології популярним, тому що тисячі українців зіткнулися з однаковою для всіх проблемою – надмірним випаданням та погіршенням якості волосся, алопецією та дискомфортом шкіри голови. Все це – наслідки хронічного стресу, в якому українці живуть останні півтора року.

«Часто проблеми з волоссям – це лише маркер того, що в організмі відбуваються якісь патологічні процеси, які пацієнт ще не відчуває, а ось волосся вже відреагувало на нього, — каже досвідчений трихолог Ірина Івко. – І тому дуже важливо прийти саме до лікаря-трихолога, а не до перукаря, здати аналізи та зрозуміти, що відбувається насправді. Іноді за підсумками обстеження ми перенаправляємо пацієнта до гастроентеролога, ендокринолога або іншого профільного лікаря. І корекція основної проблеми позитивно впливає і на волосся…»

«Ми хочемо, щоб українці розуміли, що будь-які зміни шкіри голови – це завжди зона відповідальності лікаря, а не перукаря – продовжує головний лікар мережі клінік CALM Андрій Лисецький. – Будь то почервоніння, подразнення, лущення – це потребує діагностики та правильного підходу».

Саме тому Андрій Лисецький не став відкладати відкриття напряму «трихологія» на після війни, оскільки саме у воєнний час народився масовий запит на лікування волосся та шкіри голови.

Лікарі CALM Оксана Варламова та Ірина Івко зазначають, що трихолог та тритментолог – не конкуренти перукарів, а клініки – салонам краси. Лікарі фокусуються на красі волосся з урахуванням загального стану здоров’я. Щоб знайти причину проблеми, треба проводити обстеження. А якщо йдеться про догляд, то можна отримати рекомендації щодо підбору правильних засобів для домашнього використання, щоб волосся виглядало здоровим і сяючим.

Також варто звернути увагу на діагностику шкіри голови та волосяних цибулин на спеціальному обладнанні. Ви будете вражені, як багато ми не знаємо про власні волосся і шкіру голови. І часто кожен з нас помиляється у виборі шампунів, масок і бальзамів. Адже культура догляду за волоссям у нас не розвинена, тож ми неправильно миємо голову, не розуміємо зв’язку між вітамінами й мінералами та станом волосся. Ми не знаємо, що перші ознаки алопеції (облисіння) можуть з’являтися вже в 20 років, і звернення на ранній стадії до трихолога може суттєво загальмувати процеси. Адже те, що легко зробити у 25, на жаль, вже практично не працює у зрілому віці чи при запущеній стадії.

Війна триває, ми ще довго долатимемо хронічний стрес, але не варто відкладати негативні процеси, що відбуваються з волоссям, на потім, оскільки втрати можуть бути вже незворотними. Крім того волосся може сигналізувати нам про серйозні проблеми зі здоров’ям  як жінки, так і чоловіка, тому не варто сподіватися на те, що маска у перукаря вирішить усі проблеми. Потрібно просто прийти, обстежитися та переконатися, що рішення проблеми знайдено правильно.

Не можна забувати і про те, що на шкірі голови теж можуть з’являтися новоутворення, а невчасна їхня діагностика може призвести до фатальних наслідків.

 «Дерматологія – один із найсильніших профільних напрямків CALM, який ми постійно розвиваємо. Це наша гордість, це проєкт SkinScan, спрямований на профілактику меланоми в Україні, це професійні дерматологи Києва, — підбив підсумки Андрій Лісецький. – У процесі розвитку ми вирішили виділити трихологію та тритментологію (і ті, й інші — частину дерматології) в окремий напрямок, щоб мати можливість якісніше займатися лікуванням волосся та професійним доглядом за ними. Бережіть себе!»