Сучасний світ ставить перед жінками багато задач. Бути хорошою мамою, дружиною та гарною господинею, а ще самореалізуватися, побудувати успішну кар’єру, бути соціально активною жінкою. Це дійсно задача не з простих. Тому жіноче лідерство сьогодні для багатьох жінок — це виклик, на який наважуються не всі.
Жінки не управляють, а надихають свої команди.
“Я вірю в силу жіночого лідерства. Можливо це тому, що мене оточують неймовірно талановиті жінки, які поєднують в собі безліч ролей. Їх незліченна кількість! Вони відкривають бізнеси як в Україні, так і за кордоном. Їх не зупиняє ні карантин, ні вторгнення, ні блекаути. Вони запускають освітні продукти та піднімають гострі питання, які зараз “на часі”. Вони волонтерять та збирають мільйони на Punisher drone, бо хочуть зробити максимум для наближення нашої перемоги. Попри все це, вони також проводять час зі своєї сімє’ю та вигулють пухнастих хвостиків після робочого дня. Вони не управляють, а надихають свої команди, бо інакше це не назвеш. Вони власним прикладом заряджають інших рухатися далі, зробити свій “перший крок”, або попросити допомоги”.
Тож яке насправді лідерство? Це не про 24 годинний робочий день, не про успішний успіх і не про якусь там “пожертву” зі сторони жінки.
“Лідерство для мене — це про можливість обирати, брати на себе відповідальність та надихати. Це саме той момент, коли ти не можеш піти спати, бо в голові безліч ідей, які потрібно записати, щоб потім реалізувати”.
Важливо не лише реалізовуватись, але й відновлюватись.
Зараз дуже складно знаходити баланс, коли кожен день ризикує піти не за планом. Рандомний ранок може початися з новин, після яких майже неможливо себе зібрати. І це нормально періодично давати собі час на себе, час на “видихнути”: взяти вихідний та читати книгу, дивитися фільми, піти на масаж, або просто полежати в ліжку. Можливо, ще рік тому така поведінка була незвична для багатьох лідерок, але зараз все частіше можна помітити трансляції цих думок. Бо якщо жінка сама не в ресурсі, як мотивувати інших? Все більше жінок починають цінувати себе і це так неймовірно!
Останні новини
Проблема, з якою досі зіштовхується багато жінок на роботі – це стереотипні переконання людей навколо.
“Особисто мені часто нав’язували думку про те, що з появою дитини я не зможу працювати та вести той спосіб життя, який у мене був раніше. Дуже прикро, що часто самі жінки пропагують цю думку іншим жінкам, замість того, аби підтримувати одна одну і дозволити собі обирати”.
По факту — я продовжую працювати, взявши лише відпустку на два тижні після народження квітки. Я навіть почала викладати курс в Projector, чого раніше в моєму житті не було. Також ми з чоловіком далі розвиваємо наш бізнес курсів першої допомоги Save a Life. Моє життя було дуже активне до народження малої, а зараз стало ще активніше. Але я не зіштовхнулась зі складнощами, які неможливо вирішити. Все можливо, якщо дійсно хочеться.
На жаль, вплив стереотипів у суспільстві часто призводить жінок до «синдрому самозванця».
Дуже цікавим є дослідження компанії Hewlett-Packard про найм нових співробітників. За його результатами, чоловіки відгукуються на вакансію, якщо мають хоча б 60% кваліфікації, тоді як жінки подають заявку, лише якщо відповідають 100% вимог. Тільки уявіть — жінки самостійно обмежують себе!
Тому один з найважливіших викликів для жінок — це дозволити собі ризикнути.
“Я сама дуже часто страждаю від бажання применшити свої зусилля, десь недооцінити себе і зараз активно працюю над цим. Тому не вважайте, що той, хто займає топові посади або відкриває бізнеси, не має тих самих страхів та синдрому “самозванця”.
В Grape Agency більшість керівних посад займають жінки. Навіть якщо говорити про мою команду, то зараз вона на 9/10 складається з дівчат. Можливо, це особливість сфери, але ми ніколи не ставили для себе якихось обмежень при пошуках нових людей. Просто так трапилось. І я точно можу сказати, що в моїй команді неймовірні спеціалісти, яких чекають лідуючі менеджерські посади в майбутньому.
В багатьох міжнародних медіа пишуть про те, що жінкам для того, аби стати успішними лідерками, потрібно виходити з зони комфорту. Але про яку зону комфорта зараз можна говорити в нашій країні? Ми і так постійно поза нею. Особисто я вже чекаю моменту, коли відчую її.
“Моя маленька рекомендація — надихайтесь. Для того, аби якісно заряджати команду, треба мати багато нової енергії та ідей. Шукайте натхнення як у великих, так і в маленьких речах: дозвольте собі поїхати за місто та не відкривати робочі чати, запаліть свічки та почитайте книгу”.
Наприклад, книга “Жіноча компанія: Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць” – чудовий варіант, щоб перейняти позитивний досвід інших і наповнитись woman power.