Жіночий must-read книжок цієї весни

5 книжок для відпочинку, саморозвитку і мотивації

Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав, СЕО Інституту когнітивного моделювання.

Літо наближається, час перезавантажитись, відпочити і підготуватись до нових планів, подбати про стресостійкість і, можливо, обрати нову стратегію власного життя. Тому поділюсь тими книжками, які зможуть покращити відпустку чи надихнути на нові зміни. 

«Міс Грем. Кулінарна книга», Селія Різ

Не уявляю своєї відпустки без добрих романів. Можу і кілька за день прочитати таких книжок, як «Міс Ґрем». Тут і любов, жіноча дружба і жіноче суперництво, багато таємниць, несподівані повороти сюжету, пригоди, і все це відбувається на тлі історичних подій. Щойно закінчилась Друга світова війна, у Німеччині розруха, населення ледь виживає, а окрім цього багато відповідальних за злочини нацистів переховуються серед мирного населення, мають своїх прихильників і навіть складають нові політичні плани. Уряд Великобританії під виглядом гуманітарної допомоги засилає туди своїх агентів, щоб викрити їх. Едіта Ґрем, молода вчителька з англійської провінції, зголошується вирушити до Німеччини відбудовувати школи та підтримати невинних, але стає шпигункою і їй ця справа вдається не гірше, ніж педагогічна. Її завдання – розшукати одного з найнебезпечніших злочинців, одного з ключових нацистів, графа фон Ставенова та його дружину. Як з’ясувалось, Едіта їх знала до війни. 

«Знайди мене», Ф. Дж. Вернон 

Якщо треба відволіктись від щоденних клопотів, не думати, розслабитись, то трилери – те, що треба. А ще коли там багато таємниць, дуже несподівані повороти сюжету і вбивці, яких неможливо відгадати аж до розв’язки, наприклад, як у романі «Знайди мене» Філіпа Вернона. Головна героїня Ґрей Ґодфрі разом з чоловіком Полом приїздить на свята до рідного містечка. Ця подія не викликає у неї захоплення, їй не хочеться зустрічатись зі старими друзями, з родичами, вона в передчутті маминої критики. Тому багато п’є. Як вона й очікувала, мама не стримується з першої ж хвилини зустрічі. Ввечері вона зустріла у місцевому барі різних людей з колишнього життя і їй захотілось ще більше випити. На ранок вона прокинулась одна у ліжку, не пам’ятаючи чим завершився вечір. Куди подівся її чоловік? Пропав чи просто поїхав додому після чергової сварки? З’ясувати це та інші таємниці з минулого Ґрей допомагає детектив Ніна Палмер. 

«Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете», Ірена Карпа

З книжками Ірени Карпи можна і насміятись, і віднайти підтримку, як з подругою поговорити. Книжка «Як виходити заміж стільки разів, скільки захочете» – це дуже відверті і самоіронічні історії про стосунки, найперше – з собою. Ірена розповідає про свій досвід заміжжя, стосунки з чоловіками і, що найважливіше,  полюбити і пізнати себе. Вона пише, якою ціною їй це вдавалось, і вважає, що у кожної все може вийти, якщо сильно захотіти. Цю книжку можна розглядати і як інструкцію, наприклад, щоб дізнатись, як відповідати родичам, які дорікають, що ви ще неодружені, як дивитись на чоловіків, що треба знати про вибір червоної помади, чи як навчитись мистецтву правильного пофігу та інші мотиваційні лайфхаки. 

«Відчуй свою силу», Джамія Вілсон

Ця книжка для дівчат-школярок, але вона невипадково потрапила у цей список. У ній стільки мотивації, правильних повідомлень, про що часто забувають дорослі. Як розібратись в собі? Як віднайти своїх людей, що робити, коли тебе зраджують, як поводитись, коли тебе дискредитують чи цькують, як формувати команду і втілювати свої ідеї, як просити про допомогу, як переживати невдачі, як прийняти себе, як завжди сяяти і не вигорати. Цю книжку буде корисно прочитати, подарувати подругам, а якщо у вас є донька, то обов’язково почитати її разом. 

«Стресостійкість», Міту Стороні 

Після відпочинку доводиться повертатись в реальність і цей момент багато в кого не минає без стресу. Книжка нейробіологині Міту Стороні пояснює, як працює наш організм у стресових ситуаціях і яких порад дотримуватись, щоб не тільки розвинути стресостійкість, а й покращити своє здоров’я, розумову діяльність, концентрацію. Авторка також дає поради, як діяти, щоб тримати стрес під контролем за допомогою правильного харчування, фізичної активності, медитації та інших засобів.

Читайте і набирайтесь сил! 

Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав, СЕО Інституту когнітивного моделювання.