«Жителі до останнього не вірили, що зможуть повернутися додому, але ми це зробили», — мер Ірпеня

07.07.2023

4 липня на даху найвищого будинку міста-героя Ірпеня відбулась камерна подія з презентації перших спільних досягнень адміністрації міста та благодійного фонду «Леруа Мерлен Солідарність» — були завершені роботи над 18-поверховим будинком із ЖК «Синергія 2+», який зазнав значних пошкоджень від російських окупантів. У будинок було більш ніж 20 прямих «прильотів». Усі верхні поверхи були пошкоджені або прямими ударами, або уламками, а в 10 квартирах не залишилось навіть стін, тільки монолітні несучі конструкції.

Модераторка події Наталія Островська, ірпінчанка та журналістка, яка висвітлює події в Україні з першого дня великої війни, запрошувала почергово висловитись спікерів. Першим взяв слово міський голова Олександр Маркушин. Він зазначив, що пошкодження будівлі були настільки значними, що багато фондів просто не брались допомагати. «Жителі до останнього не вірили, що зможуть повернутися додому, але ми це зробили. Дякую за це своїй команді та нашим партнерам — благодійному фонду «Леруа Мерлен Солідарність». Маю зазначити, що це тільки початок, і в нас у роботі з фондом ще 11 багатоквартирних будинків у місті», — повідомив мер Ірпеня.

Заступник міського голови Андрій Кравчук додав, що головне в цьому проєкті — це люди:

«Всі ми знаємо статистику: скільки в Ірпені було зруйновано будівель, які суми потрібні на відновлення житлового фонду тощо. Але головне — пам’ятати, що за кожною цією цифрою стоять конкретні люди. Люди, які минулого року втратили все або майже все, а тепер мають змогу повернутися до себе додому».

Перед тим як слово взяла голова ОСББ «Титан» Ірина Чернишова, всі присутні вшанували мовчанням героїчну загибель жителя цього дому — працівника Національного заповідника «Софія Київська» Дениса Борисова. Він захищав нашу державу. «Війна поруч із нами. Ми продовжуємо боротьбу. Але наразі ми вдома, і це найголовніше. Дякую всім, завдяки кому це стало можливо», — відзначила Ірина.

І наприкінці дякував Матьйо-Марі Арден, голова благодійного фонду «Леруа Мерлен Солідарність»: за довіру, можливість відчувати себе корисним під час цієї страшної війни, щирі емоції щасливих людей, які мають змогу знову жити в себе вдома.

«На початку липня минулого року ми з генеральним директором компанії поїхали у майже повністю зруйноване військове містечко у Гостомелі. Я дотепер пам’ятаю той запах згарища. Ми бачилися та спілкувалися з людьми, які лишилися жити в будинках в аварійному стані. Якщо до цієї поїздки ми тільки замислювалися над створенням фонду, то саме там ми впевнилися у цьому на 100%. Фонд буде створено і він буде надавати допомогу у відбудові житла. Власне, робота над відновленням будинку ЖК «Синергія 2+» якраз тоді й розпочалася. А зараз ми бачимо результати. Я та моя команда щасливі!» — наголосив Матьйо-Марі Арден.

Нагадаємо, що аби зробити будівлю придатною для життя, фонд витратив близько 10 мільйонів гривень. Кошти були спрямовані на відновлення сильно пошкоджених фасадів, а також на ремонт шести квартир, які найбільше постраждали від обстрілів. Усього, працюючи в 8 регіонах України, благодійний фонд «Леруа Мерлен Солідарність» витратив понад 2 млн євро.

Довідка:

Благодійна організація «Благодійний фонд “Леруа Мерлен Солідарність”» була створена в жовтні 2022 року французькою благодійною організацією «Адео Солідаріті Фонд» та ТОВ «Леруа Мерлен Україна» з метою надання допомоги жителям України у відновленні їхніх помешкань та соціальної інфраструктури, що були пошкоджені від ворожих атак.
Наразі фонд допомагає з відновленням 52 об’єктів як приватної, так і комунальної власності. За 9 місяців роботи було надано допомоги на суму близько 2 млн євро.

Місія Фонду:
надання допомоги кожному жителю України у вирішенні питань, що пов’язані з ремонтом та відбудовою їхніх помешкань та соціальної інфраструктури.