Журнал Nature зарахував українку Світлану Краковську до топ-10 науковиць світу

Українська науковиця Світлана Краковська потрапила у рейтинг 10 найвпливовіших вчених 2022 року за версією журналу Nature. Це одне з найавторитетніших та найдавніших наукових видань світу. Його рейтинг складається з особистостей, які привернули увагу до найактуальніших проблем людства.

Світлана Краковська досліджує зміни клімату. У 2000-х вона відкрила початкову сферу моделювання регіонального клімату та стала першим українським вченим, який застосував її у своїй країні. Також працювала над експериментами із висіву хмар для посилення опадів в українських степах. Була учасницею Другої української антарктичної експедиції.

У міжнародному рейтингу від Nature учасників представляють через особисту історію. Історія Світлани Краковської має назву «Голос за Україну».

Зранку 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Краковська брала онлайн-участь у засіданні Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату, перебуваючи у Києві під час бомбардування. Саме тоді учасники з 93 країн завершували роботу над доповіддю про наслідки потепління у світі.

Попри те що цей міжнародний орган не політичний, науковиця вирішила виступити на фінальній зустрічі з промовою про війну в Україні. Після неї міжнародні делегації висловили свою солідарність, зокрема представник Росії, який вибачився за напад.

Після цієї промови Краковська почала активно виступати на міжнародних заходах. Зокрема й на щорічній зустрічі Всесвітнього економічного форуму в Давосі. А у вересні українка очолила віртуальну нараду щодо відбудови вітчизняної науки на Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

На кліматичній конференції у Єгипті Краковська заявила, що світ має наслідувати рішучість українців у війні проти Росії для боротьби зі зміною клімату. Це привернуло увагу громадськості до Краковської як борця за кліматичні дії, так і за Україну.