Журналістка Мирослава Гонгадзе отримає премію за етику Inamori Ethics Prize 2023

17.02.2023

Українська журналістка та правозахисниця Мирослава Гонгадзе отримає премію за етику Inamori Ethics Prize 2023. Її нагородить Міжнародний центр етики та досконалості Inamori при Університеті Case Western Reserve, повідомляють в установі.

Про це повідомляє Українська правда.

«Виявляючи активний інтерес до громадянського права та правових питань, Гонгадзе, яка народилася в Україні, навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка та отримала ступінь магістра з громадянського права. Наприкінці 1990-х років вона працювала зі своїм чоловіком і колегою-журналістом Георгієм Гонгадзе над матеріалами проти адміністрації Леоніда Кучми», – кажуть в Inamori.

Премію Inamori Ethics Prize з 2008 року присуджують видатним міжнародним етичним лідерам, чиї дії та вплив допомогли людству.

Мирослава Гонгадзе – українська журналістка, вдова засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе та керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі. З 2015 року по 2022-й Мирослава Гонгадзе очолювала українську службу «Голосу Америки».

Також Мирослава Гонгадзе є постійним членом капітули журналістської Премії імені Георгія Гонгадзе, заснованої у 2019 році.

У 2000 році, невдовзі після заснування «Української правди», Георгій Гонгадзе був викрадений і вбитий.

Мирослава продовжувала вимагати справедливості для покійного чоловіка, до вбивства якого була причетна адміністрація Кучми. У 2002 році вона подала скаргу до Європейського суду з прав людини проти уряду Кучми і виграла справу.

«Виступ Мирослави Гонгадзе проти авторитарної влади та суперечки, що виникли внаслідок цього трагічного злочину, стали основними каталізаторами Помаранчевої революції 2004 року», – розповідають про журналістку.

Після вбивства чоловіка Мирослава Гонгадзе з доньками отримала політичний притулок у США у 2001 році. Наразі журналістка працює в Україні.

«Мирослава продовжує демонструвати світове етичне лідерство в журналістиці як теле- і радіокореспондентка «Голосу Америки» (VOA) з 2004 року, кореспондентка «Радіо Свобода», а також як запрошена наукова співробітниця Університету Джорджа Вашингтона і Гарвардського університету», – пишуть про неї.