Українська журналістка та правозахисниця Мирослава Гонгадзе отримає премію за етику Inamori Ethics Prize 2023. Її нагородить Міжнародний центр етики та досконалості Inamori при Університеті Case Western Reserve, повідомляють в установі.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaПро це повідомляє Українська правда.
«Виявляючи активний інтерес до громадянського права та правових питань, Гонгадзе, яка народилася в Україні, навчалася у Львівському національному університеті імені Івана Франка та отримала ступінь магістра з громадянського права. Наприкінці 1990-х років вона працювала зі своїм чоловіком і колегою-журналістом Георгієм Гонгадзе над матеріалами проти адміністрації Леоніда Кучми», – кажуть в Inamori.

Премію Inamori Ethics Prize з 2008 року присуджують видатним міжнародним етичним лідерам, чиї дії та вплив допомогли людству.
Мирослава Гонгадзе – українська журналістка, вдова засновника «Української правди» Георгія Гонгадзе та керівниця мовлення «Голосу Америки» у Східній Європі. З 2015 року по 2022-й Мирослава Гонгадзе очолювала українську службу «Голосу Америки».
Останні новини
- Біженки з України дедалі частіше стикаються із сексуальною експлуатацією в Європі — дослідження
- Український фільм «Ля Палісіада» став найкращим фільмом Вільнюського міжнародного кінофестивалю
- Скільки жінок та чоловіків стикалися з аб’юзом — результати дослідження
- Вища освіта в Європі для українців: у Мінреінтеграції оприлюднили стипендійні програми
- «Оселя голосів та історій»: в Україні створили платформу з українськими діалектами Новости на главной
Також Мирослава Гонгадзе є постійним членом капітули журналістської Премії імені Георгія Гонгадзе, заснованої у 2019 році.
У 2000 році, невдовзі після заснування «Української правди», Георгій Гонгадзе був викрадений і вбитий.
Мирослава продовжувала вимагати справедливості для покійного чоловіка, до вбивства якого була причетна адміністрація Кучми. У 2002 році вона подала скаргу до Європейського суду з прав людини проти уряду Кучми і виграла справу.
«Виступ Мирослави Гонгадзе проти авторитарної влади та суперечки, що виникли внаслідок цього трагічного злочину, стали основними каталізаторами Помаранчевої революції 2004 року», – розповідають про журналістку.
Після вбивства чоловіка Мирослава Гонгадзе з доньками отримала політичний притулок у США у 2001 році. Наразі журналістка працює в Україні.
«Мирослава продовжує демонструвати світове етичне лідерство в журналістиці як теле- і радіокореспондентка «Голосу Америки» (VOA) з 2004 року, кореспондентка «Радіо Свобода», а також як запрошена наукова співробітниця Університету Джорджа Вашингтона і Гарвардського університету», – пишуть про неї.