Зухвала сила людського духу — та сила, завдяки якій ми всі продовжуємо протистояти зовнішньому тиску, залишаючись рішучими, твердими та непохитними. Та сила, яку не можна знищити чи перемогти. Сила, завдяки якій людина переживає неможливе і ніби фенікс постає з попелу та повертається до життя.
Щодня ми працюємо на інфофронті, виствілюючи подвиги українських жінок та впливаючи на світову спільноту інформаційно.
Ми просимо нас підтримати, аби ми й надалі могли виконувати нашу місію на шляху до української перемоги
Підтримати womo.uaЩо більше людина використовує зухвалу силу духу, то сильнішою вона стає. Тімо Пурйо (президент Інституту В. Франкла у Фінляндії), що прочитав курс лекцій на знак підтримки українських психологів у співпраці з Українською асоціацією логотерапії та екзистенційного аналізу, зухвалу силу людського духу символічно порівнює з катапультою, яка змушує людину перекидатися через усі перешкоди, які унеможливлюють її реалізацію волі до сенсу.
Найяскравіший приклад зухвалої сили людського духу — Віктор Франкл, австрійський психіатр, психотерапевт, розробник нового методу екзистенційної психотерапії — логотерапії (базується на трьох філософських і психологічних концепціях: свобода волі, воля до сенсу, сенс життя). Він був в’язнем чотирьох концтаборів під час Другої світової війни, втратив рідних, але не здався, не зламався, а продовжив жити та допомагати людям підійматися після падінь та віднаходити сенс свого життя.

Досвід виживання у концентраційному таборі Франкл описав у своїй книзі «Сказати життю так», яку опублікували невдовзі після закінчення війни. У страшних умовах концтаборів він показав надзвичайну силу людського духу. Духу, що продовжує опиратися обставинам, всупереч слабкості тіла і розладу душі.
Франкл є прикладом для наслідування. Та, певно, кожен з нас зараз має у своєму оточенні людей, що пережили потрясіння, і кожен на своєму фронті продовжує боротьбу та ще й підтримує тих, хто поряд. Дружини й матері, що борються за полонених, хлопці, що повертаються на передову після складних операцій, як тільки можуть це зробити, політ в оточений Маріуполь для допомоги побратимам, коли ти знаєш, що це квиток в один кінець. Що це, як не зухвала сила людського духу?
Останні новини
- Ірландські вчені виявили, у який день тижня найчастіше трапляються інфаркти
- Українки вибороли медалі під час Світового легкоатлетичного континентального туру
- В український кінопрокат вийде 13 фільмів Каннського фестивалю: подробиці
- У Ватикані відбувся «голий» протест проти війни в Україні: подробиці
- Прорив у лікуванні безпліддя: вчені знайшли метод лікування ендометріозу Новости на главной
Як працює логотерапевт
Логотерапевт (психотерапевт, що використовує метод логотерапії) допомагає розгойдати зухвалу силу людського духу. Допомагає знайти те, що людина дуже любить, що вважає цінним і значущим. Те, чому вона готова присвятити своє життя. Щойно зухвала сила духу активується, людина знову зможе помітити щось надихаюче у своєму житті. Завдання полягає у тому, що ми говоримо з унікальною людиною і шукаємо засоби відродження у її унікальній життєвій ситуації.
Книги з теми, які раджу прочитати:
- Віктор Франкл «Сказати життю так»,
- Елізабет Лукас «Свій шлях спрямуй до зірки»,
- Тімо Пурйо «Духовні можливості логотерапії Віктора Франкла».
Де знайти сили після великих потрясінь? Як відродити зухвалу силу людського духу?
- Шукайте ресурс у тому, що здається вам сильним і значущим. Згадайте, що надавало вам сил до потрясіння, що ви любили, чим цікавились.
- Подумки подорожуйте в часі, щоб побачити перспективи, які варті того, щоб продовжувати жити.
- Говоріть із собою як із найкращим другом.
- Шукайте сенси у ситуації, з якою ви зіткнулися.
- Беріть приклад з людей, що тримають мужність у складних ситуаціях.
- Ставтеся з гумором до себе та своїх страхів.
- Тільки вам вирішувати, наскільки ви сміливі.
- Прагніть до життя, сповненого любові та сенсу. Те, що людина встигла зробити та відчути, у неї ніхто не зможе відібрати.
Життя має сенс. Жити варто. Наша найсильніша зброя — наш зухвалий і незламний дух!