7 книжок, які треба прочитати цієї зими

Для дорослих та дітей

04.09.2018

У нашій добірці — зворушливі, цікаві та корисні книжки для дітей, підлітків і дорослих. Обирайте, що вам до смаку!

Пройти крізь стіни

Марина Абрамович, «Art Huss»

Український переклад автобіографії зірки сучасного перформансу та однієї з найвідоміших художниць сьогодення Марини Абрамович вартий прочитання у першу чергу. Це розповідь про життя найбільш знаної художниці, котра працює в жанрі перформансу, сповнена страху, болю, виснаження, небезпеки та безкомпромісного прагнення розширювати межі емоційних і духовних досвідів. Тут про мистецтво, любов, історію, особисті драми та відкриття.

Гірка правда про стосунки

Ніл Штраус, «Наш Формат»

Питання, які підіймає Штраус у цій книзі відгукнуться у кожному. Чи природно все життя зберігати вірність одній людині? Чи можуть альтернативи моногамії поліпшити стосунки й принести більше щастя? Що притягує нас до партнерів, яких ми обираємо? Чи можемо ми зберігати пристрасть і романтику впродовж тривалого часу? Щира розповідь про життєві кризи, побудована на власному досвіді, дасть вичерпні відповіді та допоможе у розв’язанні труднощів у стосунках.

У лікаря. Моя перша енциклопедія

«Art Books»

Ця книга для дітей буде корисна усій сім’ї, бо точно хоча б хтось з родини боїться якщо не уколів, то стоматологів. Люди у білих халатах не страшні, вони піклуються про нас та наше здоров’я — з цією думкою книжка відповідає на найцікавіші дитячі питання: хто такі педіатри, навіщо чистити зуби, як проходять операції та коли слід викликати «швидку».

Батьки в шоці

По Бронсон, Ешлі Меррімен, «Фабула»

Коли мова заходить про виховання, важко зрозуміти кому вірити та як правильно. Але По Бронсон та Ешлі Меррімен, спираючись на численні дослідження, спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків. Чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка? Після прочитання цієї книжки ви будете знати все.

21 урок для 21 століття

Ювал Ной Харарі, «Book Chef»

Автор однієї з найкультовіших книжок сьогодення, «Sapiens», яка встигла стати бестселлером по всьому світі, видав ще одну працю, яка змушує замислитись над питанням сьогодення. Автор пише про наш світ, який кожного дня стає складнішим для розуміння та звертає увагу на зміни, що відбуваються на планеті: епідемію фейкових новин, ядерні катастрофи, тероризм, панування релігій, можливість Світової війни тощо. Книга розвиває одночасно співчуття та критичне мислення та неодмінно стане корисною.

Щоденник Лоли

Ольга Куприян, #книголав

Відверта та провокативна книга для підлітків «Щоденник Лоли» — це приквел до популярного серіалу «Школа». Мова тут піде про перше кохання та його втрату, життя юних блогерів, секрети та нелюбов до школи. Кожна сторінка книги нагадує власну юність та ті далекі 15, але одночасно вказує і на те, як змінились часи.

Бунар

Катерина Калитко, «ВСЛ»

Ця книжка — збірка поезії авторства переможиці Книги року BBC 2018. У ній поєднуються лейтмотиви вкорінення і дороги, війни й любові. Ця книжка — старий колодязь, у який заглядаєш і бачиш на поверхні води відображення тих, хто дивився в нього сто років тому. Оскільки ж людські досвіди зазвичай повторюються циклічно, зазирнути в такий колодязь особливо важливо — хоч і трохи лячно.

— Читайте також: Батьківські збори: 7 нових книжок про виховання