Рекомендовано жінками: 10 книг, які ми радимо прочитати чоловікам

Від українських видавництв

20.11.2017

Зазвичай у книжкових підбірках «Для чоловіків» фігурують тільки книжки, що написані чоловіками про чоловіків і для них же. Але яка користь у «гендерній сегрегаці» на книжковій полиці? Ми попросили українські видавництва порадити книжки для читання чоловікам та відібрали найкращі, на які сміливо можна ставити штамп «Рекомендовано жінками».

Книга про Бланш і Марі

Пер Улоф Енквіст , «Видавництво Старого Лева»

Бланш Віттман була улюбленою пацієнткою доктора Шарко, того самого, що відстоював ідею про те, що істерія — не одержимість, а хвороба, яку він лікував за допомогою гіпнозу. Саме Бланш він демонстрував на лекціях як «зразкову істеричку». Енквіст пропонує нам історію, в якій після смерті Шарко Бланш влаштовується на роботу до радіологічної лабораторії Марії Кюрі — двічі лауреатки Нобелівської премії. Ця історія, звісно, вигадана, але заснована на реальних фактах. Як такі дві різні жінки могли потоваришувати? Що їх об’єднувало? Дізнайтесь з цього документального фікшну.

Тато в декреті

Артем Чапай, «Віват»

Популярна книжка тата, який набув дуже рідкісний в Україні досвід: побував «у декреті». «Знаєте, у чому різниця між жінкою й чоловіком, які ідуть в декрет? Чоловік має вибір. Хай би як тобі було важко в окремі дні, хай би як ти страждав, що «годинник цокає, ти міг би стільки всього зробити», — тобі легше від відчуття, що ти пішов на все добровільно. Наприклад, із міркувань справедливості щодо жінки, для якої також «годинник цокає», яка теж може багато чого хотіти від життя, але в більшості випадків у перші роки життя дитини вибору не має».

Природа всіх речей

Елізабет Гілберт, «Видавництво Старого Лева»

Це роман про жінку, найбільшим бажанням якої було розкрити таємницю природи всіх речей. Елізабет Гілберт написала епічну книгу про вчену Альму Уіттакер, яка сформулювала теорію еволюції раніше за Дарвіна. Життя Альми не проходить лише в кабінеті, воно сповнене пригод, не менш захоплюючих, ніж пригоди її батька Генрі, який став одним з найзаможніших людей Америки. Мудрий, глибокий, захоплюючий роман про ті часи, коли ботаніка була наукою, що вимагала самопожертви та азарту, відваги та готовності ризикувати життям, коли вчений був авантюристом та першопроходцем, коли люди кохали не менш пристрастно, ніж зараз, але стриманість вважалася ознакою гарних манер.

Оповідь служниці

Маргарет Етвуд, «Клуб сімейного дозвілля»

Роман був відзначений кількома престижними літературними нагородами, його автор Маргарет Етвуд отримала Букерівську премію, але у 1985 році читачі сприйняли його сюжет як цілком фантастичний. А успіх однойменного серіалу, що вийшов на екрани у цьому році, довів, що наразі тема досить актуальна. Кілька десятиліть промайнуло, проте наступ на репродуктивні права жінок, якому всі ми свідки, говорить про те, що іноді погані сни можуть стати дійсністю. В одному з інтерв’ю авторка Маргарет Етвуд розповідала про процес написання книги: «Коли я розмірковувала, який з тоталітарних режимів можливий в Америці, то, звичайно, це не був би комунізм. Це була б така теократія, як у XVII столітті, коли повбивали усіх тих жінок, звинувачених у чаклунстві у Салемі. Коли я написала роман, мені казали: «Ну, тут у нас в Америці таке ніколи не станеться. І знаєте, зараз таку думку я чую все рідше».

Мій останній континент

Мідж Реймонд, «Фабула»

Чоловіки не люблять читати про кохання? А як щодо кохання у екстремальних умовах Антарктики? Та ще й коли головні герої, він і вона, не тільки гіди на двох різних круїзних суднах, а й наукові працівники, а розділи книжки називаються «За три роки до кораблетрощі», «За два роки до кораблетрощі»? Гарний роман, який отримав безліч схвальних відгуків, про нестандартну сім`ю і про кохання, яке не базується на стереотипах про те, що «чоловіча справа», а що — «жіноча».

Українські жінки у горнилі модернізації

під ред. Оксани Кісь, «Клуб сімейного дозвілля»

Ця дивовижна книжка — результат праці кількох відомих українських дослідниць, які відкривають «приховану» історію України широкому колу читачів. «Прихована» історія — це історія тих, хто не мав права голосу, хто не творив історію. Це історія жінок. Зокрема, в книзі розміщено одинадцять розділів, присвячених аналізу подружніх стосунків в українській селянській родині, де жінка далеко не завжди були тією славнозвісною «шиєю», висвітленню емансипаційних процесів на Галичині, вивченню значення освіти жінок на зламі століть, гендерній політиці радянської влади, жіночому досвіду виживання під час Голодомору, в окупації, в таборах ГУЛАГу та досвіду боротьби у національному підпіллі.

Наші душі вночі

Кент Гаруф, #книголав

Світлана Павелецька, партнер видавництва #книголав, радить: «У нас є чудова книга «Наші душі вночі», автор Кент Гаруф. Вона допоможе зрозуміти, що час не має влади, якщо жінка прагне кохання, що сім’я — дуже важлива, а для жінки, яка кохає, немає неможливої жертви». Додамо також, що це історія про повагу чоловіка до вибору жінки, про повагу у стосунках взагалі, а також про те, що жити повним життям ніколи не пізно і що ми народились не для того, аби страждати на самоті.

Королева пустелі

Джорджина Говелл, «Наш Формат»

Це книга про славетну британську мандрівницю, археологиню, розвідницю та колегу Лоуренса Аравійського — Гертруду Белл. Гертруда вивчала історію в Оксфорді, займалась дослідженнями та картографією, мандрувала по Великій Сирії, Месопотамії, Малій Азії та Аравії. Вона зробила багато для створення такої держави як Ірак, була серед засновників Національного музею Іраку. У 2015 році про неї було знято фільм, в якому знялась Ніколь Кідман.

Історія з відьмами

Катерина Диса, «Критика»

Образ відьми у масовій свідомості стає все більш і більш привабливим в останні десятиліття. Катерина Диса, PhD, доцентка кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідила 198 справ про чари, які розглядалися у судах українських воєводств Речі Посполитої у XVII-XVIII ст. З пекельних істот та прислужниць Сатани відьми стали спочатку романтичними героїнями на кшталт гоголівської Панночки, а потім і взагалі — взірцем для кожної амбітної жінки, яка себе поважає. Говорячи про масову культуру достатньо згадати телевізійні продукти як «Сабріна — юна відьма» та культовий серіал «Всі жінки — відьми». Але що ми знаємо про справжніх українських відьом? Про наших пра-пра-пра-бабусь, які проходили підсудними у відьомських процесах? Про це ми дізнаємось з книги Катерини Диси.

Диво-жінка. Світ очами супергероя

«КМ-Букс»

Ніякої Лігі справедливості без Диво-жінки не буде. Незабаром вийде новий комікс, присвячений цій супергероїні. Диво-Жінка — принцеса-воїн Діана із амазонок Темескіри, за межами своєї батьківщини вона відома як Діана Прінц. Діана є надзвичайно привабливою жінкою і обдарована широким діапазоном надлюдських сил, здібностей та бойових навичок. Вона бореться за справедливість, любов, мир і гендерну рівність.

— Читайте также: Скарби осені: 10 перекладних новинок від українських видавців

Новини партнерів