Три в одному: Книжкові трилогії, які затягують з першої сторінки

Ґрунтовний підхід

05.02.2018

Трилогії — це не тільки вишукана прикраса для книжкової полиці. Так, у багатьох у шафі виблискують золотими корінцями «Три мушкетери» і їхні ностальгічно-адреналінові зустрічі 20 та 10 років потому, або «Детство. Отрочество. Юность» Толстого, що перейшли у спадок від бабусі. Але сьогодні пропонуємо добірку книжок, яким місце не на полиці, а в руках затятих книголюбів.

Картковий будинок

Майкл Доббс, «КМ-Букс»

Майкл Доббс — колишній керівник виборчого штабу Маргарет Тетчер, з чого робимо висновок, що надивився він та наслухався у своєму житті чого завгодно, а значить всі ці політичні інтриги у його книжках — не плід багатої уяви, а результат професійних спостережень. У книжках — захоплююча історія Френсіса Уркгарта, спочатку кандидата, а потім і прем`єр-міністра, який йде по головам та не зупиняється ні перед чим. Жадоба, корупція, неприборкані амбіції: у всьому світі політика означає одне й те саме.

Проблема трьох тіл

Лю Цисінь, «BookChef»

Що ми знаємо про сучасну китайську літературу? А про сучасну китайську наукову фантастику? Є чудова нагода надолужити: перед нами роман фантаста Лю Цисіня про Піднебесну: реальну, історичну, роздерту жорстокою революцією, та химерну, кіберпанкову. Поціновувачі жанру вважають, що ця трилогія — один з найкращих китайських товарів на експорт.

Напівлихий/ Напівдикий/ Напівзагублений

Саллі Ґрін, «Видавництво Старого Лева»

Гадаєте, що всі оці чаклуни, відьми і бліді їх нащадки — це тільки для підлітків? Зовсім ні, романи Саллі Ґрін — дуже якісне фентезі, яке захопить і людей «поважного віку» 30+. Адже ключова проблема головного героя Натана знайома багатьом: ти мамин чи татів? З усіма культурними, етнічними, мовними та іншими нюансами. Ось, Натан теж намагається не тільки визначитись із тим, чи він належить до світу Чорних чаклунів (татової рідні) чи Білих чаклунів (маминої), а й елементарно вижити, бо, бачте, в чаклунському світі не люблять, коли хтось намагається всидіти на двох стільцях.

Тінь вітру/ Гра янгола/ В`язень неба

Карлос Руїс Сафон, «Клуб сімейного дозвілля»

До 2015 року всі думали, що цикл «Цвинтар забутих книжок» — це трилогія. Для українських читачів це, поки що, так і є, аж тут автор надихнувся всесвітнім успіхом, та й написав четверту книгу, яку, можливо, ми побачимо у «КСД» вже цього року. Є люди, які вважають, що у житті не буває випадкових книжок. І вони мають рацію. Одного разу в Барселоні у 1945 році десятирічний хлопчик знаходить таємничу книгу і все його життя перетворюється на екшн у дусі Гарсіа Маркеса, Борхеса та Умберто Еко.

Трилогія бажання: Фінансист/ Титан/ Стоїк

Теодор Драйзер, «Фоліо»

Ось одна з «класичних» трилогій, яка тепер зовсім по-іншому читається. Як і в іншій популярній «потрійній» книжці, «Атлант розправив плечі» Айн Ренд, тут йдеться про життя бізнесменів у капіталістичному світі. Драйзер поклав в основу своєї трилогії історію життя американського мільйонера Чарлза Йеркса. Головного героя звуть Френк Ковпервуд, і він — природжений бізнесмен та лідер. Яскрава харизма, амбіції, повна відсутність поваги до правил та норм, одним словом — сваволя, яка зачаровує жінок, чоловіків, ділових партнерів. Блискучі бізнес-ідеї, сміливі афери, кохання та розчарування, як неминуча плата за життя за власними правилами.

Аргентина: Квентин/ Крабат/ Кейдж

Андрій Валентинов, «Фоліо»

Альтернативна історія — захоплюючий жанр. Андрій Валентинов, письменник, археолог, вчений-історик з Харкова, розповідає про передвоєнний період історії Європи. Шпигуни, наймані вбивці, таємні організації та братства: один невірний крок — і вся планета захлинеться у крові. Змова у змові, зрада на зраді, спасіння світу в руках нечисленних обранців, які всього лише люди i яким властиво помилятися.

— Читайте также: Білі ночі: 10 неперевершених книжок зі Скандинавії