WoMo-книга: Бізнесмаги

Магія - це коли чесно і якісно робиш свою справу

01.08.2017

В арсеналі книжок по бізнесу для дітей з`явилась яскрава новинка — «Бізнесмаги», яку написали Сергій та Наталія Щербакови. Книга про те, що магія — це коли ти щодня чесно і якісно робиш свою справу.

Сергій — власник агентства Shcherbakov SMM Agency, автор кількох «дорослих» посібників по бізнесу, а Наталя — це його мама, яка має досвід і у роботі з дітьми, і у підприємництві. Автори зізнаються, що їхньою метою було написати захопливу книжку, яка б трохи відволікла дітей від фентезі та повернула їх до такої магії, яка робить реальні, корисні для людей справи.

Як все почалося і що з цього вийшло

Головні герої книжки — школярі Максим та Марійка. Одного разу вони побачили, як їхні старші приятелі запускали в небо «ліхтарик бажань». Бажань у дітей, зазвичай, багато: іграшки, гаджети, солодощі. Але є умови для того, аби бажання здійснилося, і це не якісь там крила кажана або зуби дракона. Це всього 400 гривень, зароблених чесною працею. І ось, Максим та Марійка починають пошуки ідей, а потім реалізують їх, стикаючись з такими «дорослими» проблемами, як етика підприємництва, пошук клієнтів, реклама, інвестиції, надання додаткових послуг, боротьба з конкурентами та багато чого іншого. Ось декілька надихаючих цитат з книги:

Коли починати діяти

«Завтра»  — це  така хвороба, від якої майже ніхто не виліковується. «Завтра» означає «ніколи». Я навіть не  пам’ятаю, скільки людей мені обіцяли, що завтра ледь не всі мої картини куплять. Проблема лише в тому, що варто прокинутися — а вже сьогодні.

З чого складаються продукти та послуги

Якщо раніше він купував булочку в їдальні і навіть не замислювався, звідки ця булочка береться, то тепер ловив себе на думці, що хтось купив борошно і  дріжджі, приготував страву, і тільки потім все це потрапило до нього в рот. Якщо раніше книжка була просто книжкою, то тепер вона стала продуктом, адже хтось її раніше написав, потім надрукував, а потім ще й у магазин привіз. Бізнес всюди, ось тільки як знайти свій власний? Незрозуміло. (…)

Закони реклами

Рекламу треба давати саме тоді, коли здається, що вона не потрібна. Нехай краще в тебе черга стоїть, ніж одного ранку ти помітиш, що клієнти закінчилися.

Стратегії продажу

«Продавати потрібно відразу, інакше клієнт іде назавжди»,  — диктувала Марійка Максимові свої підприємницькі знахідки. — Що ще? «Перш ніж щось починати, потрібно з’ясувати, як це виходить у інших — у конкурентів, наприклад»…

Світ — це бізнес

Максим був такий вражений очевидним, що забув, яке питання хотів поставити наступним. Він раптом відчув себе головним героєм фільму «Матриця» (фільм дорослий, але, коли його востаннє показували по телевізору, мама при ній дозволила подивитися). Там головний герой  — Нео  — виявив, що весь навколишній світ — це просто комп’ютерна програма (під назвою Матриця), яку можна зламати, ставши супергероєм-чарівником. А Максим виявив,  що весь світ — це кругообіг грошей. Світ — це бізнес. Кожну річ, яку ми використовуємо, хтось купив, а хтось продав. І якщо все можна продати, якщо все у  світі комусь потрібне, то це означає, що можна робити… усе, що завгодно! Значить, комусь подобається робити комп’ютери. А комусь подобається зуби лікувати. Комусь — будувати будинки, а комусь — шити мантії для чарівників. Комусь… Та що тут говорити! Усе, що ми бачимо навкруги, зроблене кимось і для когось. Ось заради чого треба заробляти! Щоб робити щось, що не лише тобі подобається, а за що люди захочуть платити! Те, що стоятиме в них удома, або лежатиме в машині, або валятиметься в сумочці… Те, що буде їм по-справжньому потрібне і важливе. Що робить і робитиме їхнє життя таким, яким воно є. Так! Заробляти треба для того, щоб створювати товари і послуги. І робити життя людей кращим. А потім ще кращим. Усе кращим і кращим. Усе більшим і важливішим. Тобто… Не щоб накопичувати, а щоб створювати.

Хто що кому винен

— Так от, — провадила бабуся, — ніхто тобі нічого не винен. Ні я, ні мама, ні тато, ні друзі. Ніхто. Якщо я  даю тобі цукерку, це означає, що я хочу її дати. Але це не означає, що я щось «винна».
— Навіть на день народження?  — сторопіло і трохи автоматично запитав Максим.
— Так, і на день народження теж. Зрозуміло, це свято. У такий день заведено щось дарувати іменинникові. Але ніхто дарувати не зобов’язаний. Немає такої норми закону або навіть норми життя. Винен ти тільки тоді, коли пообіцяв або коли гроші взяв у борг. В інших випадках — тільки бажання. Якщо ти хочеш мені подзвонити, наприклад, — прекрасно. Я щаслива і цілий день потім радію. Але те, що мені від цього добре, не робить тебе моїм «боржником». Якщо ти не хочеш, ти не дзвониш. Розумієш?

Контроль

У бізнесі треба контролювати все. Навіть дорослих. Тому  що нічого вони не знають і теж помиляються, як маленькі діти.

Головні «інгредієнти»

Навіть досвідчений маг ніколи не знає, які інгредієнти йому знадобляться сьогодні. Для сили потрібний корінь мандрагори. Для перетворення — волосся людини. Для левітації — вода озер Шамбали… Так само і досвідчений бізнесмен не знає, що йому знадобиться цього разу. Але він уміє думати. І рахувати гроші. Він планує, скільки заробить, а скільки витратить. Інакше не лише перший млинець нанівець, а вся Масниця.

Разюче перетворення

Батьки нишком стали пишатися хлопцем. Лише за кілька тижнів він пережив разюче перетворення. Максим, звісно, жабою не був, та й не цілував його ніхто, але факт змін заперечувати було важко. Навіть стара «шкіра» — книжки про чаклунство — на полицях залишилася. І якщо раніше мама дуже хвилювалася, у що це все виллється і якою сектою може закінчитися, то тепер вечорами вона навшпиньки прокрадалася до дверей кімнати сина і натхненно прислухалася, що він робить, що відбувається в його голові, навіть не намагаючись по-справжньому зрозуміти. Просто коли підслуховуєш, то неначе теж у процесі береш участь.

Ціна книжки: 190 грн.

Де придбати: сайт видавництва «Моноліт-Bizz»

— Читайте также: WoMo-книга: Как дети добиваются успеха, Пол Таф