Як ти ТАМ?

Портал Womo.ua хоче надати слово українкам, які перебувають за кордоном протягом усього повномасштабного вторгнення. Як живуть втікачі від війни у за кордоном? Чи згуртовані вони? Як адаптуються та опановують себе у важких ситуаціях? Про досягнення та поразки, сміх крізь сльози, адаптацію до умов життя в найекзотичніших куточках планети та тиняння світом у пошуках долі дають героїні проєкту «Як ти ТАМ?»

Є сенс будувати життя там, де ви опинилися: інфлюенсерка Анна Носок про буття за програмою Uniting for Ukraine з трьома дітьми на руках

Героїня проєкту «Як ти ТАМ?» Анна Носок зламала усі стереотипи жінки, яка виїхала за кордон з трьома дітьми. Інфлюенсерка, маркетологиня, бізнес-консультантка, а також співвласниця диджитал-агенції A.A. хоч і переїхала до Сполучених Штатів Америки за програмою Uniting for Ukraine, але скористалася лише одною пільгою — для швидкого отримання дозволу на роботу. Анна вирішила не бігати по співбесідах, а релокувала свій бізнес до Каліфорнії, де почала шлях американської підприємиці.

Читати далі…

Я настільки не слухала свій організм, що опинилась у Франції в реанімації: Міла Китаєва про життя у Ліоні

Початок повномасштабного вторгнення застав Мілу Китаєву на роботі, адже вона готувалась до ранкового ефіру. Коли телеведуча зайшла у гримерку, почула найстрашніше: «Лунали вибухи. Схоже, почалося». З цієї миті у житті журналістки розпочався найскладніший місяць за все її життя, адже батьки Міли перебували в окупованому Маріуполі — без зв’язку, тепла, світла та води, під постійними обстрілами.

Читати далі…

Вдруге я тікала від війни з двома дітьми, втративши все, але цього разу це довелося робити через Румунію, Іспанію, Колумбію та Мексику: американські гірки телеведучої Анни Кошман

Телеведуча «Ділового ранку», «Ділових новин» та «Агробізнесу» Анна Кошман є дуже особливою героїнею проєкту «Як ти ТАМ?», тому що понад два роки ми працювали разом. Я, обіймаючи посаду шеф-редакторки, випускала Аню в ефір. Бізнес-спільнота, прокидаючись, дізнавалась від неї новини ділового світу — від Токійської біржі, яка вже завершувала свій торговий день, до голлівудських пагорбів, де оприлюднювали оскарівських лауреатів.

Читати далі…

Я відкриваю Америку, розповідаючи про сина Моцарта, який понад 30 років жив і працював у Львові: Зоряна Кушплер про свій культурний спротив у країнах ЄС

Багаторічна солістка Віденської національної опери, професорка співу в університеті Моцартеум (м. Зальцбург, Австрія) Зоряна Кушплер має істотну відмінність від інших героїнь проєкту «Як ти ТАМ?», бо живе за кордоном уже 25 років. Вона поїхала у 1998 році, аби здобути музичну освіту у Гамбурзі. Але війна наздогнала оперну діву і за кордоном, до того ж двічі. Зоряна Кушплер дала потужну мистецьку відповідь окупантам та їхнім посіпакам.

Читати далі…

Вивезти трьох дітей і залишитись живою: дві втечі Тетяни Кошової від кровопролиття

Героїня проєкту «Як ти ТАМ?» Тетяна Кошова за півтора року рятувала себе та трьох дітей від двох війн. Готуючи матеріал про життя українок в Ізраїлі, Womo.ua став свідком порятунку цієї родини з Ашкелону, куди вторгся 7 жовтня 2023 року ХАМАС. Тоді Тетяна з дітьми вдруге опинилась у військовому котлі, але тепер у чужій країні. Подробиці порятунку вражають до сліз.

Читати далі…

Тут немає людей, покинутих напризволяще: Катерина Бруснікіна про життя в Ірландії

2022 рік в особистому житті та кар’єрі Катерини Бруснікіної був сповнений кардинальних змін. Після майже 9 років роботи у кримінальному проєкті «Служба порятунку» і «Служба порятунку. ДІТИ» для телеканалу «Київ» телеведуча змінила місце роботи. Вона готувалася до запису на «Інтері», але війна внесла свої корективи. Карколомність подальших подій призвела до того, що вже понад рік Катерина живе в Ірландії.

Читати далі…

Я пішла з міжнародної компанії, адже на мою країну летять ракети, які сплачуються податками колег: Альона Левицька про життя з чистого аркуша у ФРН

Українці Альоні Левицькій до 24 лютого 2022 року подобалося жити на дві країни. У Німеччині вона будувала кар’єру у міжнародній компанії, а в Україні насолоджувалася відпочинком, завершивши проєкти. Дівчина настільки не вірила у ймовірність повномасштабного вторгнення, що з одягу у Києві мала лише сукні та взуття на підборах. Виїзд з України був шоком, адже поруч із нею були люди, які потребували її допомоги.

Читати далі…

Багато хто боїться зв’язуватися з українцями через те, що наша людина може в один день повернутися додому: телепродюсерка Євгенія Подафей про непередбачуваність життя у Німеччині

У 2014 році телепродюсерка Євгенія Подафей вже рятувалась з родиною від війни. Тоді вона думала, що повернеться на Донеччину за два тижні. Але її рідне місто і досі в окупації. У березні 2022 року трагедія повторилась знову, але цього разу Женя серйозно розмірковувала: куди їхати з Ірпеня, який окупанти перетворили фактично на острів. З речей у рюкзак, крім ноутбука, влізли лише пара спідньої білизни, пачка гречки та пляшка бальзаму. Решта одягу була на ній. Як тільки дівчина покинула місто, в її будинок відбулось 20 прильотів.

Читати далі…

В Еміратах наші жінки не отримують жодного цента підтримки: Василіса Фролова про годування шейха, гостювання Олени Зеленської, номінації у впливовому рейтингу Good Food та унікальні проєкти в Дубаї

Портал Womo.ua вирішив надати слово українкам, які перебувають за кордоном вже півтора року війни. Проєкт має назву «Як ти ТАМ?». Про досягнення та поразки, сміх крізь сльози, адаптацію до умов життя в найекзотичніших куточках планети та тиняння світом у пошуках долі. Перша героїня мала бути відомою особистістю та відрізнятись особливою стійкістю, аби підтримати українок по обидва боки кордону. Саме тому хед-лайнером ми запросили стати телеведучу Василісу Фролову, бо її історія вражає не лише карколомністю перебігу подій.

Читати далі…

Замість весільного кортежу — на табуреті до Польщі: Аліна Лупова про пригоди з житлом, навчання місцевих поліцейських української, порятунок супом та створення інтеграційного клубу для жінок

22 лютого 2022 року Аліна Лупова з обранцем подала заяву на одруження в Одесі. А за тиждень вона замість пошуків весільної сукні та країни для медового місяця рятувала життя 4-річному племіннику, вивозячи його з-під обстрілів до Польщі. Тоді здавалось, що майбутнього не існує. Але у долі на цю дівчину були власні плани. Про пошуки себе на чужині розкаже героїня проєкту «Як ти ТАМ?» Аліна Лупова.

Читати далі…