WoMo-книга: Ігноруйте!

10 порад з виховання від сімейного коуча Кетрін Перлман

10.10.2018

Докторка Кетрін Перлман, засновниця приватної практики The Family Coach, мета якої  ‒ допомагати сім’ям у вирішенні щоденних проблем із дисципліною. Вона консультує з усіх питань, що пов’язані з вихованням, прищепленням корисних навичок. Крім своєї приватної практики, докторка Перлман також веде курс із соціальної роботи у Брандменівському університеті та колонку Dear Family Coach. Її статті публікувалися у The Wall Street Journal, Sports Illustrated, The Huffington Post та на CNN.com. Тепер, завдяки видавництву #книголав, її методику ігнорування можуть випробувати й українські батьки.

Не дайте втягнути вас у «бійку»

«Битва характерів схожа на переговори між США та Росією — обидві сторони затято прагнуть перемогти за всяку ціну. Підлітки особливо вправні у цій битві. Їхня стійкість та непохитність не мають собі рівних. А малюки зі свого боку використовують власну ірраціональність. Хоч би яким був вік дитини, дорослим ніколи не виграти битву характерів. Щойно вийшовши на арену, батьки вже звертають увагу на цю поведінку. Отже, коли виникає суперечка, можете бути певні, що ця проблема даватиметься взнаки. До того ж суперечки виснажують. Існує небезпека сказати щось образливе. Замість кидатися в бій, ігноруйте всі спроби втягнути вас у це».

Не зважайте на осуд оточення

«Коли ви вдаєте, ніби не помічаєте своїх шестирічних близнюків, які благають про жуйку на касі супермаркету, деякі інші покупці можуть осудливо на вас дивитися. Найвірогідніше, вони думають: «Купи ту кляту жуйку, щоб твої нестерпні діти заткнулися!» Не зважайте на ці погляди й огудливе перешіптування! Якщо зробити покупку, це лише заохотить погану поведінку дітей, і проблема виникатиме знову й знову».

Удавайте байдужість

«Удавайте, ніби вам байдуже, що ваша дитина бігає будинком голяка. Удавайте, ніби вам все одно, якщо ви сказали доньці посидіти спокійно, а вона перекинула відро з іграшками. Можливо, десь глибоко в душі ви засмучені, роздраконені, виснажені, злі, втомлені, доведені до межі. Ви хочете кинути стілець об стіну, розтрощити телевізор і на повний голос проволати: «Та що ти витворяєш?» (чи щось подібне). Але ось у чім річ: якщо ваша дитина побачить щось таке, ви програли. Вам гаплик. Дитина знатиме, що її поведінка діє на вас, і буде продовжувати в тому ж дусі».

Не намагайтеся бути ідеальними батьками

«Недоліки батьків врешті приносять користь як їм, так і їхнім дітлахам. Пам’ятайте про це завжди, коли вас втягують у гонитву за ідеалом».

Вбачайте щось гарне у поганому

Коли поведінка погіршується, спробуйте помічати, яка ваша дитина стійка й наполеглива. Можливо, вона не дуже доречно застосовує ці якості, але самі по собі вони корисні в житті.

Смійтеся

«Звісно, не вголос і не зі своєї дитини — адже тоді це не буде ігноруванням і, поза сумнівом, розлютить її. Смійтеся подумки. Дітлахи часом можуть сказати щось неймовірне! Вони здатні з відчаю кидати такі репліки, що ви будете просто ошелешені. Гумор допоможе зберігати спокій і не втручатися, коли стає гаряче».

Заохочуйте хороше

«Замало просто ігнорувати погане. Ми повинні заохочувати хороше».

Нагороджуйте

«Винагороди потрібно давати одразу у відповідь на хорошу поведінку. Немає сенсу розповідати дитині перед сном, як ви пишалися її поведінкою вісім годин тому. У дитячій свідомості мить теплого спілкування з бабусею об одинадцятій ранку стає давнім спогадом уже о першій по обіді».

Не відсторонюйтесь

«Обов’язково дбайте про те, щоб діти не почувалися забутими чи розкритикованими. Якщо з ними важко, ці діти тим паче потребують уваги та любові — не можна покидати їх напризволяще. Якщо у вас із дитиною точиться постійна боротьба або ви по-різному дивитеся на речі, починайте планувати час, коли можете просто побути разом».

Працюйте над найскладнішими проблемами

«Не намагайтеся працювати над усіма видами поведінки або усіма проблемними моментами дня. Оберіть найскладніші та почніть з них».

  • Де придбати: yakaboo.ua
  • Ціна: 200 грн
— Читайте також: WoMo-книга: Троянди за колючкою