100 українців безкоштовно отримають біонічні протези кінцівок

Група українських та міжнародних компаній, що діють у партнерстві з Національним реабілітаційним центром «Незламні» Першого медичного об’єднання Львова, запустили ініціативу вартістю 1 мільйон доларів для створення та доставки функціональних протезів кінцівок 100 людям з ампутованими кінцівками, насамперед жертвам російського вторгнення в Україну.

Про це повідомляє пресслужба центру.

Завдяки використанню технології Unlimited Tomorrow пацієнти отримали доступ до протезів кінцівок за допомогою процесу 3D-сканування, 3D-моделювання, 3D-друку, розумних алгоритмів і віртуального спілкування. Ця технологія скорочує час і знижує ціну високофункціонального протеза руки з 20-100 тисяч доларів до приблизно 10 тисяч доларів за кінцівку.

Перший українець отримав свій біонічний протез. Ним став 32-річний львів’янин Юрій Бахір. Ліву кінцівку чоловік втратив внаслідок вибухової травми.

На протез вже чекають кілька українських захисників. Серед них — 41-річний Олександр Яшук. Він втратив кінцівку у бою біля Чорнобиля. Чоловік каже, що для нього протез — це можливість бути незалежним.

«Там в бою, коли я побачив, що руки немає, я насправді зрадів, що хоч сам живий. Що я ще буду зі своїми рідними, побачу їх, а вони мене. І зараз ця рука для мене — це шанс бути незалежним і корисним. Я зможу їздити на мотоциклі і піднімати рамки з медом на пасіці. Це важливо», — говорить Олександр Яшук.

Координатор проєкту в Україні каже, що вони планують локалізувати частину виробничих процесів в Україні, щоб швидко реагувати на запити.

Наступні кілька протезів для пацієнтів Першого медичного об’єднання Львова уже в процесі виготовлення. Також у медзакладі нині активно приймають замовлення на встановлення біонічних кінцівок рук Unlimited Tomorrow.

Щодо запиту на протези прохання звертатися до Першого медичного об’єднання Львова за телефоном: +380 800 333 003 або писати на фейсбук-сторінку: https://www.facebook.com/1tmolviv.

Довідка: Національний реабілітаційний центр «Незламні» («Unbroken») — це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від війни, отримують комплексну кваліфіковану медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і роботичне протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези, тут їх виготовлятимуть. Окрім того, у Центрі займаються фізичною, психологічною та психосоціальною реабілітацією постраждалих військових та цивільних. Проєкт реалізується Першим медичним об’єднанням Львова та Львівською міською радою за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.