Be smart: 12 мобільних додатків для школярів

Словники, калькулятори, посібники та планери

Мати у кишені одразу кілька словників, посібників, планерів та підручників дуже зручно, бо вони зроблять навчання цікавим, пришвидшать обчислювання чи переклад. А ще вони безкоштовні та нічого не важать, адже зберігаються у смартфоні. Завантажте ці кілька мобільних додатків, які полегшать життя школярам.

Storybots

Наймолодшим школярам має сподобатися барвистий додаток Storybots — він знайомить з навколишнім світом і одночасно навчає англійської. Програма містить не лише гри, але й книги, й відеоролики. Оновлення з’являються щомісяця. Доступний для платформи iOS.

Numbie

Ази математики допоможе вивчати додаток Numbie. Він познайомить першокласників з математичними послідовностями, а також навчить самостійно складати числові ряди і логічні патерни. Програмісти розробили дві його версії — для ОС Android та платформи iOS.

Наукові досліди

Щоб прищепити дитині інтерес до науки, можна звернутися до відмінного збірки захоплюючих наукових дослідів. У додатку, доступному на платформі iOS, опубліковано 500 наукових експериментів для дітей та дорослих, 50 з яких — безкоштовні. Додаток регулярно оновлюється, в ньому є докладні інструкції та зрозумілі пояснення результатів кожного досвіду. Всі експерименти прості у виконанні й не вимагають спеціальних навичок.

Duolingo

Школярам варто встановити безкоштовний додаток Duolingo, який допомагає у вивченні іноземних мов. Крім англійської, іспанської, німецької та французької тут є й інші мови, включаючи досить рідкісні — наприклад, ірландська або угорська. Додаток безкоштовний та доступний для платформ Android та iOS.

MATH 42

Це програма для школярів та студентів, яка не тільки допоможе вирішити приклади з математики, а й докладно пояснить сам хід рішення. При цьому додаток пропонує до кожного заданого прикладу відразу кілька варіантів рішень. Доступний розділ тренування. Додаток можна завантажити для гаджетів, які працюють на базі iOS. Схожий принцип у додатка для Android, який називається MalMath.

Coursera

Вкрай корисний додаток для випускників. Він надає доступ до тисячі курсів з різних спеціалізацій. За допомогою такого додатка вибір майбутньої професії може стати очевидним. Або, навпаки, учень зрозуміє, що обрана професія — не для нього. Курси, зібрані в додатку, читають в понад сотню кращих в світі навчальних закладів. Утиліта безкоштовна й доступна користувачам як Android, так і iOS.

PhotoMath

Незважаючи на те, що додавання та віднімання без «помічників» тренує мозок, іноді калькулятор необхідний. PhotoMath — один з найпопулярніших в світі калькуляторів, який для роботи використовує камеру смартфона. «Просто наведіть камеру на задачку, і PhotoMath відразу ж видасть відповідь і докладне покрокове рішення», — говориться у описі програми. Доступна на базі Android та iOS.

ABBYY Lingvo Live

Словник іншомовних слів — один з найпотрібніших сучасним школярам довідників. Серед інших виділяється ABBYY Lingvo Live. У його колекції понад 140 словників для 15 мов (включаючи фразеологічні та професійні), кілька тлумачних словників, повнотекстові переклади, а також картки для запам’ятовування. Додаток доступний для Android та iOS.

iШкола

І в молодшій, і в середній, і в старшій школі учням знадобляться додатки, які допомагають красиво оформити доповідь або розпланувати навчальний тиждень. Наприклад, додаток iШкола (доступний для Android), допоможе тримати під рукою розклад уроків, записувати домашнє завдання, вести нотатки з будь-яких предметів. Можна навіть поділитися всіма цими даними через соцмережі з друзями. Для тих, хто використовує iOS, схожим помічником стане «Розклад для навчання».

Pages

Користувачі гаджетів від Apple напевно оцінять текстовий редактор Pages. Розробники описують додаток так: «Знайдіть потрібні слова і образи. І зробіть це зі смаком. Одним дотиком виберіть відповідний шрифт, стиль, відстань між символами і рядками. Зробіть фотографію та відразу помістіть її в документ — все це не виходячи з програми. Одним дотиком, перетягуванням або поворотом пальців ви зможете змінити розміри зображення, повернути його або видалити фон». Для красивого оформлення шкільних доповідей та презентацій це корисна програма.

— Читайте також: Ілько Петрик: «Соціальне підприємництво має об’єднувати — шукайте друзів, а не конкурентів»