136 пар дитячих шкарпеток розвісили перед посольством рф у Берліні

28.03.2022

136 пар дитячих шкарпеток розвісили перед російським посольством у Берліні. Саме стільки українських дітей вбила армія рф за місяць війни в Україні.

Про це повідомили організатори акції.

Українки перед посольством співали колискові та тужливих українських пісень, ділилися своїми історіями. Після перфомансу матері пройшли маршем до Бранденбурзьких воріт, де долучились до загальної демонстрації, організованої «Віче».

Цього тижня Марші українських матерів також пройшли в Нью Йорку, Атланті, Берліні, Мюнхені, Брюсселі, Будапешті, Нікосії та Сульцматі.

Так, у Будапешті на березі Дунаю організатори Маршу виклали 300 пар ношеного взуття в пам’ять про щонайменше 300 загиблих від авіаудару рф по Драматичному театру в Маріуполі.


А в Атланті запалили 136 свічок — за кількістю загиблих дітей — та виклали зі свічок на асфальті слово «KIDS», нагадуючи про напис «ДЕТИ» біля Маріупольського театру. Матері тримали у руках роздруковані фотографії вбитих дітей із описом кожної історії смерті. Всіх загиблих в Україні було вшановано хвилиною мовчання.

Марш українських матерів у Нью Йорку цього тижня зібрав вдвічі більше людей. Українки із ляльками у закривавлених простирадлах на руках та плакатами із гаслами CLOSE THE SKY пройшли від офісу UNICEF до Times Square.

У Мюнхені на Königsplatz зі сцени лунали слова підтримки та співчуття українському народові, гасла про введення додаткових санкцій до росії та заклики до миру. На заході були присутні представники уряду Німеччини, консул України в Німеччині, а також представниками інших держав, що підтримують Україну і допомагають їй у цьому військовому протистоянні.


Марш Матерів став частиною великого мітингу у столиці Кіпру Нікосія під посольством рф. Мітинг був організований спільно кіпріотами і українцями проти війни та вбивства цивільного населення, зокрема дітей. На ньому зібралося близько 300 людей різних національностей. Виступали представники української діаспори на Кіпрі, переселенці, кіпріоти-організатори і декілька депутатів від Кіпрського парламенту. Вони виступили з промовою в підтримку України, повністю засудили війну росії проти України, висловили співчуття та жалобу за Маріуполем, за дітьми, за безневинними жертвами.

Наступного тижня Марш українських матерів пройде 2 квітня, за день до виборів в Будапешті. Початок об 11.00 біля офісу UNICEF.

Новини партнерів