14 лютого українки долучаться до всесвітньої танцювальної ініціативи проти насильства One Billion Rising

10.02.2023

Україна долучиться до руху One Billion Rising та щорічного танцю опору проти гендерного насильства. 14 лютого жінки з усієї країни об’єднаються в танці повстання онлайн та офлайн під композицію Break The Chain.

One Billion Rising (Повстання мільйонів) — це ініціатива, яка з 14 лютого 2013 року об’єднує в танці жінок у всьому світі, щоб показати їхню силу, сміливість, прагнення свободи та рівних прав для кожної та кожного.

«Багато жінок у всьому світі вважають танець визвольним і таким, що розширює можливості. Жінки, які зазнали гендерного насильства, часто ненавидять своє тіло. Публічний танець може бути частиною процесу відновлення та переоцінки власного «я». Це спосіб позбутися сорому і страху, відчути свою сексуальність і силу. Це руйнівний, радісний і мистецький спосіб спротиву. Своєю простотою він дозволяє нам йти далі, залучити кожну та кожного, хто цього прагне. Танець — це виклик», — зазначають натхненники проєкту.

Завдяки ініціативі One Billion Rising у Гонконгу вдалося привернути увагу до випадків катування хатніх робітниць та засудити кривдників/ць. У Боснії танцювальні повстання стали поштовхом для масштабного розслідування зґвалтувань у воєнний час.

Щоб стати частиною повстання, танцюйте 14 лютого під композицію Break The Chain самостійно чи з подругами; вдома чи в громадському місті (безпечному для вас). Головне — запишіть танець на відео та викладіть у соціальні мережі з хештегами #OBR_Ukraine, #riseinsolidarity, #1billionrising.

Знайти відеоінструкцію до танцю, завантажити трек та дізнатися більше про подію можна на сторінці заходу у Facebook та на сторінці ініціативи в Instagram.