16 лютого — День військового журналіста України

В Україні 16 лютого відзначається професійне свято — День військового журналіста.

16.02.2024

Сьогодні, 16 лютого 2024 року, відзначають День військового журналіста. Вперше своє професійне свято військові журналісти відзначили у 2018 році.

Трагічна історія свята

Зазначимо, що у 2018 році ініціатива відзначення військових журналістів мала до певної міри меморіальний відтінок, адже саме 16 лютого 2015 року неподалік міста Дебальцеве під час виконання бойового завдання загинув редактор редакції телебачення Телерадіостудії Міністерства оборони України «Бриз», капітан 3 рангу Дмитро Лабуткін, який до останнього подиху продовжував вести зйомку подій, з честю виконавши як військовий, так і журналістський обов’язок.

Дмитро Лабуткін

З 2019 року цього дня вшановується не лише професійна доблесть медійників у погонах. Колеги вітають і цивільних журналістів, які були поруч із нашими солдатами в найгарячіших місцях спротиву загарбнику, і згадують полеглих, які з початком збройної агресії РФ стали до лав українського війська, аби зупинити окупанта. Окрім Дмитра Лабуткіна, ще четверо журналістів віддали життя на полі бою.

У вересні 2014 року в Новоайдарському районі на Луганщині під вогнем «Смерчів» загинув Олег Задоянчук (місце його роботи до війни — Укрінформ). У жовтні того ж року поліг на підступах до Щастя львівський журналіст Віктор Гурняк. У 25-й бригаді ДШВ служив Олександр Черніков з Дніпра, який загинув 22 січня 2015-го, обороняючи Донецький аеропорт, а 28 лютого 2015 року в селищі Піски неподалік Донецького аеропорту загинув під обстрілом окупантів фотокореспондент Сергій Ніколаєв.

Українські військові журналісти неодноразово довели, що, як і українські солдати, здатні на подвиги й самопожертву в ім’я світлого майбутнього України. І саме вони сьогодні, як і в попередні роки, чинять щоденний опір агресору в умовах зростання гібридних загроз.

Скільки журналістів загинуло у 2023 році? 

Також додамо, у звіті правозахисної організації «Репортери без кордонів» (RSF) зазначили, що під час виконання роботи у січні-грудні загинули 45 журналістів. Найбільше журналістів (23) загинули у зонах воєнних конфліктів. Зокрема, 17 людей було вбито у Секторі Газа, Ізраїлі та Лівані. За майже два роки повномасштабної війни в Україні загинули 11 журналістів, з них двоє – у 2023-му.

Українські журналісти, які загинули під час війни 

З початку повномасштабної війни з РФ в Україні загинули понад 70 працівників ЗМІ та журналістів. Про це в інтерв’ю східноєвропейському бюро Report заявив президент Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Він зазначив, що 15 журналістів зі згаданих 70 загинули в Криму при виконанні свого професійного обов’язку.  Серед цих 70 осіб є й іноземні журналісти — представники ЗМІ з Литви, США, Франції, Великобританії.

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: FacebookTelegramInstagram