52,8% працевлаштованих у Польщі українців вже опановують польську мову

Щоб згодом отримати там висококваліфіковану роботу

52,8% працевлаштованих у Польщі українців вже опановують польську мову, щоб згодом отримати там висококваліфіковану роботу. 35% респондентів планують навчання найближчим часом, у той час, як 12,2% стверджують, що для того, аби забезпечити себе гідним рівнем життя у Польщі, їм достатньо знань рідної мови.

Такі дані опублікував аналітичний центр міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, де опитали 1440 українських громадян.

«Середня зарплата навіть на робітничих спеціальностях, які переважно займають українці у Польщі, становить 28 — 32 тис. грн на місяць. Це приблизно у два рази більше, ніж в Україні. Разом із тим поляки готові запрошувати українців також на висококваліфіковані позиції, де ця позначка може значно зрости. Головний бар’єр, що відділяє освічених українців від достойної роботи за межами України — це знання іноземних мов»,говорить директорка департаменту рекрутації  міжнародного агентства працевлаштування Gremi Personal Анна Джоболда.

Експертка додає, що у першу чергу серйозно вивчати польську мову почали саме ті українці, які не планують ще принаймні півроку-рік повертатися в Україну. Адже крім перспективи отримати достойну роботу, доводиться щодня зіштовхуватися з ситуаціями, де мова має значення на побутовому рівні.

Теги: