551 дитина загинула в Україні від початку повномасштабного вторгнення

Понад 1368 дітей отримали поранення різного ступеня тяжкості

загиблі діти
05.06.2024

Унаслідок повномасштабної збройної агресії росії в Україні постраждали щонайменше 1919 дітей. Про це повідомив Офіс генерального прокурора.

Станом на ранок 4 червня 2024 року 551 дитина загинула та 1368 отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільша кількість постраждалих дітей у Донецькій області — 536. У Харківській — 389, Херсонській — 152, Дніпропетровській — 143, Київській — 130, Запорізькій — 108 та Миколаївській — 107.

Крім того, Національна поліція повідомила про те, що від початку повномасштабного вторгнення вдалося розшукати 27 708 дітей.  Зниклими безвісти вважаються 2014 неповнолітніх. Ще 19 546 дітей були депортовані до країни-окупанта. 388 з них вже вдалося повернути додому. Насправді статистика може бути іншою. Адже через бойові дії та тимчасову окупацію деяких територій України неможливо отримати достовірну інформацію.

Від 2021 року в Україні 4 червня вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії. Цю дату приурочили до Міжнародного дня безневинних дітей — жертв агресії. Олена Зеленська відвідала Музей історії України у Другій світовій війні, де представили спеціальну експозицію «Недописані книги життя».

«Обпалені книги — це книги на згадку про дітей, які згоріли у своїх домівках. Книги зі слідами пострілів — на згадку про тих, кого розстріляли окупанти. Книги серед будівельного сміття — на згадку про дітей і родини, які загинули під завалами внаслідок російських атак; пошматовані книжки — на згадку про тих, кого не вдалося врятувати від травм після ворожих обстрілів. А книги, де можемо побачити лише палітурку, — на згадку про немовлят, які загинули, не встигнувши „написати“ жодної своєї життєвої сторінки», — зазначила Олена Зеленська.

Читайте також: У США презентували виставку «Щоденники війни: непочуті голоси українських дітей»

Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram