Ґрунтовний підхід: 6 дитячих книжок для самостійного читання

Рекомендує письменниця Тетяна Стус

21.03.2018

Дитяча серія видавництва «Ранок» призначена для порівневого читання, адже дитині на кожному етапі її розвитку читацьких здібностей потрібна «правильна» книжка. У серії вийшли ще шість чудових книжок. У чому їх цінність, розповідає Тетяна Стус, письменниця та керівниця проекту «Читальня».

Книжки порівневого читання вже багато років не новина у світі, проте в Україні вони тільки набувають поширення. Завдання таких видань у тому, щоб дитина могла самостійно прочитати цілу книжку від початку й до кінця. Вік не має значення, тут важливі навички читання, тож кожен рівень – це маленька сходинка до наступного. Наприклад, що означає в нашій «Читальні» перший «поверх»? Це короткі, з простим сюжетом оповідки для малюків від 4 до 6 років (адже у кожної дитини власний «графік» освоєння цього вміння), які тільки опановують читання. Тут і розмір шрифту, й ілюстрованість, і кількість та послідовність подій точно вивірена саме для щонайкращого розуміння та доступного читання. А, приміром, третій рівень – це вже значно більші твори з розлогішим і складнішим сюжетом, з більшою кількістю персонажів та складнішими мотивами й емоціями. Тут є навіть детективні історії. Дуже важливо також те, що тексти до «Читальні» пишуть професійні українські письменники. До того ж, більшість із них є в шкільній програмі з «Літературного читання» в початковій школі.

Однією з найважливіших потреб для юних читачів є необхідність проживати з книжкою ті ситуації, які присутні в їхньому житті. В серії зібралося чудове товариство персонажів, які точно стануть друзями своїм читачам, адже вони так само мріють, дивуються, винаходять, долають, товаришують і шукають спільну мову – незалежно від того, діти вони, птахи, тварини чи навіть машини. А головне, що жодна книжка не залишає гіркого післясмаку. Тут є смішні, загадкові і журливі, короткі чи довгі історії, проте кожна з них – дбайлива до дитини, її психологічних та фізіологічних особливостей.

Хто з’їв мою піжаму

Олеся Мамчич

Одного вечора у звичайній родині стається незвичайна подія — зникає жовта піжама! Власнику піжами, допитливому хлопчику, доводиться перетворитися на детектива й розпочати розслідування. Хто ж з’їв піжаму: мама, тато, старша сестра, молодший братик чи Той, Хто Живе Під Диваном? Сповнене гумору оповідання Олесі Мамчич припаде до душі юним шанувальникам веселих і несподіваних історій.

Таємниці хмар

Марія Артеменко


Для хлопчика, який гуляє із бабусею, літній день здається нуднуватим. Однак бабуся знає одну важливу таємницю, яка міняє все навколо. Лиш мить — і корова під парасолькою та довжелезний крокодил пролітають просто над хлопчиком. Оповідання Марії Артеменко розкриває таємниці творчого спілкування між різними поколіннями однієї родини.

Електромобіль Сашко

Олеся Мамчич


Тільки електричні вітряки можуть перемогти дракона. Тож електромобіль Сашко та велосипединка Юля вирушають на пошуки цих дивовижних створінь. Сповнене фантазії та гумору оповідання Олесі Мамчич знайомить юних читачів із сучасними екотехнологіями та запрошує подивитися на добре відомі речі по-новому.

Беркиць проводжає дідуся

Ольга Купріян


Бобер Беркиць живе з дідусем на Вербовому ставку, допомагає доглядати греблю та маринувати вербові гілочки. Та одного дня має приїхати пароплав, який забере дідуся. Оповідання Ольги Купріян делікатно проговорює з дітьми тему прощання. Кожна дитина зрозуміє її по-своєму, залежно від готовності сприймати сумні сторони людського життя.

Поганий день і веснянки

Сергій Лоскот


У відьми Кукарачі видався невдалий день. Настільки невдалий, що вона навіть посварилася з власною мітлою! Хто ж змусить відьму усміхнутися? І головне — як саме? Тепле оповідання Сергія Лоскота проговорює з читачами тему опанування власних емоцій за допомогою гри та дружби.

Таємна змова

Таня Стус


Даринка з мамою повертаються додому з літнього відпочинку. На вокзалі дівчинка дуже уважна, тож помічає підозрілого чоловіка, за яким починає стежити. Це гумористичне оповідання з детективними мотивами запрошує читачів поміркувати про небезпечних чужинців, а також про те, як деякі незнайомці стають нашими друзями.

Книги серії «Читальня» адресовані учням початкової школи для самостійного читання чи опрацювання на уроках. Серію розробили та апробували методисти НЦ «Мала академія наук України», експерти з дитячого читання.

Фотопортрет: Анна Третяк

— Читайте також: На балансі: 10 розважально-наукових книжок для дітей