Вишукане задоволення: 7 добре написаних книг

Book List від письменниці Таіс Золотковської

09.07.2018

Таіс Золотковська, письменниця

У мене є дві улюблені справи — смачно поїсти і цікаво почитати. Йтиметься не о сирах, винах, фаршированій рибі та салатах з кіноа й авокадо. Я розповім про книги, які приносять мені незрівненне задоволення. Сьогоднішнє меню:

З Елеанор Оліфант усе гаразд

Гейл Ханімен

«У мене все добре», чуємо ми від знайомих і рідних й не помічаємо нові зморшки в куточках губ, не зустрічаємо їх сумний погляд. Так чи все добре, як здається у головної героїні роману Гейл Ханімен? Жінка живе одна, ходить на нудну роботу, а вечорами п’є горілку, щоб заснути. Раптова закоханість змінить її світ назавжди, але не тим способом, яким ми того чекаємо. Разом з Елеанор ми переживемо трансформацію з людини, заточеної сірими буднями в нову, яскраву, сміливу особистість. Читаючи роман, хочеться сміятися й плакати одночасно. Сильна книга.

Яблуко в тайстрі

Валерія Чорней

«Яблуко в тайстрі” від Валерії Чорней розширило мій словниковий запас і зігріло історією про наївну й мудру дівчину, яка відправляється у велике місто, щоб змінити … ні, не себе. А світ навколо. Цей роман варто прочитати всім українцям, щоб краще пізнати власну культуру і історію.

Переоблік

Ерленд Лу

Колись знаменита поетеса випускає експериментальну збірку віршів під назвою ”Босфор». У день презентації, на який вона дуже чекає, в книжковому магазині оголошують переоблік! Немислима жорстокість, думає Ніна і йде вбивати винних у неповазі. Без кровопролиття не обійшлося. Лу ділиться гірким і точним гумором, змушуючи переглянути відносини в сучасному літературному світі під зовсім іншим кутом.

 A Guide to Being Born: Stories

Ramona Ausubel

Останнім часом я захопилася коротким жанром і шукала письменницю, яка розповідає історії жіночим голосом, з темрявою Роальда Даля і сарказмом Етгар Керета. Рамона Осубель стала для мене цікавим відкриттям. Вона пише ємко, легко і одночасно глибоко. Історії не пов’язані сюжетно, але об’єднані спільною темою — народженням життя.

Флаш

Вірджинія Вулф

Це не тільки біографія поетеси Елізабет Браунінг, а й погляд на світ очима собаки. Запахи, звуки, кольори і побудова теорій про незрозумілу поведінку цих двоногих, викладені неповторною мовою — все це «Флаш». А для любителів швидкого читання додатковий бонус, ця книга дуже коротка.

See Now Then

Jamaica Kincaid

Ще одна новинка, що з’явилась у моїй бібліотеці. Унікальниа мова та історія про жінку, яка всю себе віддала сім’ї. Залишивши, втім, маленьку кімнату при кухні, де вона вдавалася до письменництва. Якщо ви, як і я, постійно перебуваєте в пошуку цікавих літературних рішень, ця книга припаде вам до душі.

Інші береги

Володимир Набоков

Автобіографія письменника. Чекаючи на серію порад з письменництва, а-ля цитати Гемінґвея, я отримала набагато більше цікавинок. Спогади про метеликів, про те, що Набоков до шести років не вмів читати по-російськи, про англофілію його сім’ї, несподівану спадщину у вигляді мільйона рублів та величезного маєтку, які він втратив рік потому. Насичений текст, його необхідно читати влітку, щоб, закінчивши чергову главу, вийти на узлісся, відчути носом аромат квітів і трави, потягнутися і відчути себе щасливим і живим.

— Читайте також: Компаньйони для відпустки: 10 книжок, які подарують чудове літо