7 книжкових новинок від українських письменників

Гарне, чудове, найкраще

01.10.2018

Ми дуже радіємо, коли в українському перекладі виходять світові бестселери — це дає відчуття причетності до світової культури. Але наші письменники та їх книжки — теж світова культура, яку ми маємо знати, підтримувати, пропагувати.

The Ukraine

Артем Чапай, «Книги — ХХІ»

 

Головний «тато в декреті» України вийшов з декрету і представив нову свою книжку. Ось як він сам про неї говорить: «Книжка складається як з документальних фрагментів, так і з художніх, написана то від першої особи (різними особами), то від третьої. Якщо підсумувати: йдеться в ній про такі моменти, як позитивні, так і негативні або, як це часто буває, неоднозначні — коли тебе чи мене проймає: «О, та це ж Україна як вона є!». Саме тому «the» Україна.»

Лялька. Оповідання про дитинство

Крук Галина, Матiяш Дзвiнка, Денисенко Лариса, Луцишина Оксана, Кіяновська Маріанна, Таран Людмила, Савка Ірина, Амеліна Вікторія, Бату Дорж, Вдовиченко Галина, Андрусяк Іван, Гусейнова Олена, Матіяш Богдана, «Видавництво Старого Лева»

Іноді письменники дуже критичні один щодо одного. Але не цього разу. Тринадцятеро зібрались під однією обкладинкою, аби поговорити про такий важливий етап у житті кожного, як дитинство. Кожного з них, письменників, і кожного з нас. В дитинстві відбувається багато всього і сприймається так, як ніколи знову.

Світи суміжні

Роксолана Сьома, «Легенда»

Звідки беруться привиди? Правильно, з минулого. Якщо його не досліджувати, не робити висновків з темних історій і помилок, то минуле буде нівечити наше сьогодення — на рівні реальному, індивідуальному чи національному, та на рівні паранормальному. Звичайна українська родина, яка стикається з такими містичними явищами, що лишається або дізнатися якомога більше про таємниць минулого, або втратити найдорожче. Чудовий містичний трилер і витончене дослідження старожитностей.

Пасажир

Олег Драч, «Видавництво Анетти Антоненко»

Кажуть, що Іггі Поп написав свій хіт на всі часи «The Passenger» під впливом поезії Джима Моррісона — одного з наймістичніших і найцікавіших американських поетів ХХ століття. Хто ми, як не пасажири у закритому просторі автівки чи потягу? Нам тільки здається, що ми кермуємо, але на сидінні водія — невідома нам не зла і не добра сила. Іноді вона з нами розмовляє. Іноді ми навіть її чуємо. У романі актора і режисера, більш схожому на божевільну пригоду у потязі, який мчить до Львова, і відбувається подібна розмова.

Несамовитий

Анна Петрів, «Discursus»

Поговоримо про любов. Точніше, про любов, злочин і покарання. Адвокатка і слідчий, колишні коханці, повинні зрозуміти, як відбувся кривавий злочин. Тільки йому треба неупереджено розслідувати, а їй — захищати чоловікового брата, у невинуватості якого вона не впевнена.

Справа сивого

Брати Капранови, «Нора-Друк»

 

Самі автори визначили свій твір як «антидетектив», тому що хто тут злочинець, зрозумієш не одразу. «Під прицілом» слідчих, що борються з антиурядовою організацією, — «заколотник» Дмитро Яворницький (1855-1940), видатний історик та археолог. Книжка базується на реальних подіях: у житті засновника археології козацького періоду дійсно були і шалене кохання, і батькове прокляття, і нерівний шлюб, і навіть закляті скарби.

Де немає бога

Макс Кідрук, «Клуб сімейного дозвілля»

Чути суворий голос Достоєвського: «Якщо бога немає, значить усе дозволено?» Так, цікаве запитання, яке постає щоразу, коли люди потрапляють в екстремальні умови. На літаку, що прямує рейсом 341, зібралися дуже різні люди, в кожного з яких є свій біль і своя таємниця. Куди б не летів той літак, їх він приведе до найбільшого випробування у житті. І буде воно у тому, аби залишитись людьми у місці, де не діє мораль, у місці, де немає бога.

— Читайте також: «Нетрадиційні» книжкові вподобання: 7 гарних варіантів для обраних

Новини партнерів