7 найкращих ігор за версією BAFTA

Логічні, красиві та спортивні

У далекому 1998 році Британська академія кіно і телевізійних мистецтв (The British Academy of Film and Television Arts, BAFTA) визнала комп’ютерні ігри одним з основних видів сучасного мистецтва. Того ж року було впроваджено премію BAFTA Interactive Entertainment Awards. А п’ять років потому було засновано цілу Академію в області відеоігор (British Academy Video Games Awards, BAVGA) й відтоді розробники змагаються між собою за її статуетки. Хто розробив найстильнішу та найцікавішу гру у 2017 році, стане відомо 12 квітня 2018 року, а поки що ми познайомимо вас із найкращими іграми минулих років.

2010. Flower

Відеогра в жанрі пазл була розроблена компанією thatgamecompany в 2009 році для платформи PlayStation 3 та пристроїв iOS. Гемплей у неї дуже романтичний — вам необхідно управляти потоками вітру, який зриває пелюстки із польових квітів для того, щоб зібрати їх якомога більше. Тільки після цього ви зможете опинитися на іншій локації і там знову збирати пелюстки. Гра складається з шести епізодів, де з другого по шостий до ігрового процесу додаються різні можливості — фізика прискорення, малювання квітковим пилком, вигоряння пелюсток, руйнування різних перешкод. Дизайн гри побудований на контрасті урбаністичних образів з органічним природним середовищем. Таким чином творці торкаються проблеми екології. Гра отримала статуетку за «Художні досягнення».

2011. Kinect Sports

Цю гру від Rare було визнано кращою у номінації «Сімейні ігри». Вона працює на платформах Xbox 360 і Xbox one та являє собою сукупність шести спортивних симуляторів і восьми міні-ігор. У спортивні симулятори входять: боулінг, бокс, біг, настільний теніс, пляжний волейбол та футбол, а отже можна визнати геймплей корисним для здоров’я, бо для того, щоб грати, ви маєте імітувати рухи спортсменів.

2012. LittleBigPlanet 2

Тільки уявіть — гра для PlayStation 3 має 2 млн рівнів! Неймовірно, але факт. Інструментарій дозволяє гравцям створювати власні гонки, пазли, стратегії в реальному часі, а ще створювати і редагувати кат-сцени, керуючи камерою і озвучкою. Вбудований відеоредактор дозволяє записувати п’ятихвилинні фільми. Можна відчути себе і гравцем, і творцем. Недарма LittleBigPlanet 2 отримала нагороду в номінації «Інновації».

2013. Journey

Творцями цієї красивої гри для PlayStation 3 та PlayStation 4 також є розробники студії  thatgamecompany. Сюжет наступний: гравець має перейти величезну пустелю, щоб дістатися великої гори. Якщо гратимете в онлайні, то зможете зустріти інших гравців, але поспілкуватися із ними не вийде, бо функції розмови гемплеєм не передбачено. Зате можна допомагати один одному в дорозі, а також шукати шматки тканини, яка допоможе перелетіти деяку відстань. Дізнатися, кого ви зустрічали на своєму шляху, ви зможете лише в кінці гри. Окремо скажемо й про саундтрек, написаний композитором Остіном Уінторі, — він просто неймовірний.

2014. Tearaway

Гра отримала нагороду як «Найкраща британська гра», хоча є у її дизайні щось японське, щось навіяне орігамі та інтерактивними іграшками Харукі Накамури. Захоплюючий геймплей запросить вас прийняти участь у квесті разом із жіночим персонажем Атоєю або чоловічим Йотою, щоб допомогти їм звільнити рідні землі — Долину Складок, — від всюдисущих злих сил. Гра працює на платформі PlayStation Vita.

2015. Lumino city

Призу, отриманого за «Художні досягнення», для цієї гри від State of Play Games замало, бо це — справжній шедевр. Геймплей знімали так само, як знімають лялькову анімацію. Якщо цікаво, то погугліть. А ми радимо завантажити цей неймовірно красивий квест, у якому треба долати усілякі перешкоди, вибиратися із лабіринтів та досліджувати місто Люміно, на телефони й насолоджуватись грою. Платформи: iOS, Windows, macOS, Mac OS, SteamOS, Android.

2016. Ori and the Blind Forest

Трохи мрачнувата за дизайном гра від німців із Moon Studios була визнана найкрасивішою у 2016 році. Гравцеві треба керувати фантастичним персонажем на ім’я Орі та захищати його за допомогою духу, що зветься Сейн. Сейн дозволить атакувати ворогів, випускати заряди вогню та робити потужні викиди енергії, вражаючи всіх ворогів та руйнуючи деякі об’єкти. Сам Орі вміє тільки підстрибувати, але в процесі гри він зможе навчитися лазити по стінах, рухатись під водою, літати в повітрі. Насправді сюжет є дуже динамічним та зворушливим. Гра доступна для платформ Windows и Xbox One.

2017. Inside

Гра в жанрі платформер з елементами головоломки була розроблена незалежною студією Playdead Studios для платформ Xbox One, Playstation 4 та PC в 2016 році. Ви потрапите до постапокаліптичного світу, де будете керувати безпритульним хлопчиком, який увесь час повинен уникати небезпеки і долати різні перешкоди, щоб просуватися далі. Геймплей не містить діалогів або передісторії — ви просто ведете хлопчика увесь час вперед. Ігра отримала безліч позитивних відгуків та нагород за незвичайну атмосферу та музичний супровід, а ще її номіновано на премію від BAVGA. Чи отримає гра статуетку, дізнаємось у квітні.

— Читайте також: Не злите ее: Почему девочкам полезно уметь выражать гнев