New Books: 7 найцікавіших дитячих книжок

Пізнавальні й розважальні

У нашій добірці — найкращі книжки для малечі, які вийшли останнім часом.

Давня історія. Знайди помилки

Аманда Вуд і Майк Джоллі, #книголав

Незвичайна пізнавально-розважальна книжка у подарунковому форматі для розумників. Ідея — поглибити знання з історії та розвинути уважність в ігровій формі. Кожен розворот присвячено окремій історичній епосі, до якої потрапили речі з іншої епохи та культури. Всі ці «недоречності» треба уважно шукати на малюнках. А на звороті сторінки знайдуться відгадки с поясненнями та історичними довідками. Дуже цікаво, навіть для найбільш непосидючих молодших школярів.

Чотири зуби

Таіс Золотковська, «Ранок»

Здорові зуби і гарна посмішка — не тільки окраса вашої й без того найгарнішої крихітки в світі, а й запорука її здоров’я. Маленька героїня книжки, Леся, навчилася самостійно чистити зуби, тому хоче розповісти іншим як і навіщо це робити. Проте, здається, що всі довкола неї це вже знають. Чи не всі? Як любити близьких, допомагати їм та ділитися знаннями — ось чому вчить ця книжка. І,звісно, як правильно чистити зуби.

Моя перша Енциклопедія. У лікаря

Стефани Леду, Ю. Каролин, «Артбукс»

Діти часто бояться лікарів, адже ми зовсім неправильно про них їм розповідаємо! Лякає те, чого не зрозуміти, а тепер ваша дитина буде знати все про відвідування доктора, про те, як піклуватися про здоров’я, коли звертатися до швидкої допомоги. Увага, батьки: ця книжка благодійна, бо увесь прибуток від її продажу видавництво передає до фонду «Твоя опора», під опікою якого знаходиться 12 дитячих будинків та понад 1000 дітей.

Гедвіґ

Фріда Нільсон, «Видавництво Старого Лева»

Ми вже звикли до того, що скандинавські дитячі письменники вміють торкатися своїми історіями дитячих сердець. Фріда Нільсон — лауреатка премії Астрід Ліндгрен. Невгамовна маленька Гедвіґ з нетерпінням чекає, коли вже піде в школу. Адже живе вона з батьками на далекому хуторі, де майже немає з ким товаришувати. І таки так, у школі на неї чекає рік, сповнений пригод, і дівчинка (а разом з нею і ми) дізнається, наприклад, що буде, коли до соку влити рідкого мила? Або, чи вдасться нагодувати пуголовків вершками? Як викликати привида? І багато ще чого надзвичайного.

Зюзя

Сергій Куцан, «Фонтан казок»

Дивакуваті бабусі потрібні кожній дитині. Наприклад, бабуся подарувала онучці Олесі унікального пацюка, вирощеного в секретній експериментальній лабораторії. Легко зрозуміти, що не тільки життя родини пішло шкереберть, а й все місто встало з ніг на голову. Неймовірно смішна повість Сергія Куцана «Зюзя» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», оголошеного видавництвом «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до створення книжок, у героях яких сучасні українські підлітки зможуть упізнати себе.

Пригоди мишеняти Десперо

Кейт ДіКамілло, «Рідна мова»

Книжки ДіКамілло стали вже сучасною класикою дитячої літератури: добрі, чесні герої, які вміють співчувати і діяти стають рольовими моделями для нашої малечі. У цій історії мишеня Десперо — той син, якій не схожий на всю мишачу родину, що мешкає у підвалі старовнного замку. Він має хоробре і шляхетне серце, любить читати і слухати музику. А ще він закоханий у принцесу Горошинку, заради якої зробить усе, навіть подолає злих щурів, які заманили її до підземелля.

Розкажу тобі, мамо, що роблять динозаври

Дзюбак Емілія, «Урбіно»

Пам`ятаєте книжку «Розкажу тобі, мамо, що роблять коти«, з якої ми дізналися все про котиків? Тепер ми дізнаємося все на світі про динозаврів. Багато інформації, поданої цікаво й доступно, дотепні малюнки, інтерактивні завдання — те, що треба для майбутніх динозаврознавців.

— Читайте також: Умники-разумники: Как выбрать книгу, которая заинтересует ребенка