8 навичок, які потрібно розвивати у дитини вже сьогодні, щоб гарантувати їй успішне майбутнє

24.07.2023

Чи важко керувати бізнесом, запитаєте ви? Це не так вже і страшно, якщо у вас є троє дітей. Адже ви вже розумієтесь на тайм-менеджменті та пріоритизації, в ідеалі опанували мультитаскінг, а ще маєте залізні нерви й не піддаєтеся навіть на найтонкіші маніпуляції. 

Мене звати В’ячеслав Поліновський, я CEO онлайн IT-академії GoITeens. І я впевнений, що у сучасному швидкоплинному світі не варто обмежувати себе лише однією спеціальністю. Потрібно працювати саме над навичками, адже що більше у вас крутих здатностей, то більше цікавих можливостей відкривається.

Я працюю з дітьми та підлітками вже 11 років і хочу поділитися досвідом, які хард- та софт-скіли наразі максимально актуальні для розвитку та будуть ще довго нагальними у майбутньому. 

Чого я намагаюся навчити своїх учнів

Лише всебічно розвинена особистість здатна досягти успіху в житті. І річ не у загальній ерудиції, хоча вона також відіграє роль. 

Інколи, дивлячись на власних дітей, я бачу: якби вони мали більш розвинуті софтові навички, то замість образ і сварок вони б могли набагато швидше знаходити спільну мову та придумувати ігри. Адже це цікавіше, ніж конфліктувати.

У навчальних програмах IT-академії GoITeens викладачі приділяють велику увагу комунікації з учнями та іншим м’яким навичкам, які необхідні для розвитку гармонійної та цілісної особистості. Бо це важливо.

Саме тому я виділив чотири основні софт-скіли, на яких ми робимо акценти у всіх курсах без винятку. 

Критичне мислення. У сучасному світі вкрай важливо вміти аналізувати та оцінювати правдивість будь-яких фактів. Дитина має навчитися сумніватися. І вона має право ставити під сумнів навіть твердження батьків чи вчителів. 

«Земля кругла? Круто, а докази є?»

У майбутньому це допоможе дитині краще розуміти світ навколо себе і дозволить не потрапити на гачок різних пройдисвітів та шахраїв, що грають на довірі людей. 

Комунікативні навички. Дуже важливо не тільки вміти говорити, а й слухати інших. Бо досить часто я бачу, що діти під час розмови зосереджуються лише на собі і повністю ігнорують все, що каже співрозмовник.

Здоровий егоїзм — це добре, але треба вміти знайти спільну мову з іншими за будь-яких ситуацій. Це одна з причин, чому практичні завдання на курсах GoITeens у нас проходять у невеликих групах. Учні мають порозумітися з однолітками та разом виконати проєкт.

Цифрова грамотність. У кожного підлітка є смартфон, який відкриває величезні можливості. Адже в інтернеті можна знайти будь-яку інформацію на будь-яку тему. І я скажу, що для дітей починаючи з молодших класів школи цифрова грамотність — це навичка номер один за важливістю.

Вміти грамотно користуватись гаджетами та залучати весь їх потенціал, швидко та чітко шукати інформацію — це просто незамінні навички у сучасному світі. Проте необхідно також знати особливості безпеки особистих даних та можливі небезпеки в онлайні. Наприклад, не публікувати особисті дані у відкритий доступ та не спілкуватися з незнайомими людьми в чатах.

Робота в команді та лідерство. Навіть якщо ви геній у своїй сфері, неможливо створити крутий технологічний продукт самостійно, завжди потрібна команда. Навички працювати пліч-о-пліч з іншими людьми, а при потребі організовувати та контролювати ефективність робочого процесу — з цим не народжуються, це треба прокачувати.

Звичайно, це далеко не все, бо потрібно прокачувати також навички розв’язання проблем, гнучкість та адаптивність, креативність та ще багато інших софт скілів. Але більше про це ми розповідаємо на безоплатному пробному занятті в GoITeensс.

А що з технічними навичками?

Звичайно, кожна спеціальність має власний стек вмінь та знань, якими має володіти спеціаліст. Але якщо дивитися з точки зору гармонійного та зваженого розвитку дітей та підлітків, я завжди раджу прокачувати наступні хард скіли:

  • Математика. Більшість дітей ненавидить математику, бо їм не змогли пояснити її зрозуміло. З усім тим базова математика знадобиться і щоб порахувати рахунок за воду, і щоб дізнатися справжній відсоток за депозитом у банку.  
  • Англійська мова. 58,8% усієї інформації в інтернеті написано англійською, а українською лише 0,6%. Ті, хто володіють англійською, вже на етапі пошуку корисних даних отримують потужну перевагу над тими, хто говорить тільки рідною.
  • IT. У технологічному світі краще пристосовується той, хто у ньому хоч щось розуміє. Знання мови програмування дійсно відкриває багато дверей.
  • Фізична підготовка. Так, за здоров’ям треба слідкувати. І вчити, як саме це робити, потрібно вже з раннього віку. 

IT-курси сьогодні — це один з найкращих варіантів для гармонійного розвитку дитини, де вона отримає важливі м’які навички та опанує цілий ряд корисних професійних вмінь. І навіть якщо вона не захоче будувати кар’єру в IT, це допоможе їй досягти успіху у будь-якій іншій сфері.  

Хочете дізнатися більше? Про це і багато іншого я розповім 27 липня на конференції SHE Congress. Приходьте, буду чекати всіх. Всебічно розвивайтеся і ніколи не зупиняйтеся!