8-річний хлопчик, який вів щоденник із Маріуполя, досі перебуває в місті

Зараз докладають зусиль, щоб вивезти хлопчика і його сім’ю з Маріуполя

17.05.2022

Поранений уламком ворожого снаряду восьмирічний хлопчик, який написав свій щоденник про життя в Маріуполі, досі перебуває в місті.

Про це під час брифінгу в Медіацентрі «Україна-Укрінформ» розповів фотограф Євген Сосновський.

Раніше він опублікував фото щоденника хлопчика.

За словами Сосновського, цей хлопчик – син його племінниці, який був поранений разом зі своєю мамою та сестрою. Деякий час вони жили разом у заблокованому Маріуполі.

«Як вона (племінниця – WoMo) дійшла до нас, не знаю, бо був дуже жахливий обстріл. І я завжди кажу, що це мати-героїня, бо вона врятувала своїх двох діточок. Вона навіть не знала, що в неї на нозі дві дірки, і з однієї майже фонтаном йшла кров… Коли ми побачили її рани, то був шок», – сказав Сосновський.

Пораненим надали допомогу на місці та щодня робили перев’язки. За словами Сосновського, хлопчик написав щоденник з власної ініціативи і про це навіть не знали дорослі. Фотограф каже, що йому було важко читати ці коротенькі рядки.

Зараз вони докладають усіх зусиль, щоб вивезти хлопчика і його сім’ю з Маріуполя. Але це складно, бо навіть якщо знайти гроші, далеко не кожен водій зараз погоджується везти з Маріуполя.

«Ми теж непросто їхали, ми тричі намагалися виїхати колонами… на Порт-сіті, мокли під дощем, під холодним вітром, з бабусею. Цілий день стояли, але щоразу поверталися ні з чим. Згодом ми вирішили знайти водія, який нас відвезе. І таким способом, за гроші й не з першого разу ми змогли доїхати до Токмака, а потім нас вивезли ще інші люди», – розповів Сосновський.