8 та 9 травня: Володимир Зеленський зробив важливу заяву

08.05.2023

Президент України Володимир Зеленський підписав указ, що запроваджує в Україні святкування Дня Європи 9 травня. Також глава держави подав до Верховної Ради законопроєкт, що пропонує зробити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Про це він сказав під час відеозвернення.

8 травня

«Сьогодні я подаю до Верховної Ради України законопроєкт, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Саме 8 травня 1945 року набрав чинності акт про беззастережну капітуляцію вермахту. Саме 8 травня світ вшановує пам’ять усіх, чиї життя були забрані тією війною. Це чиста історія, без ідеологічних домішок. І це – історія нашого народу, наших союзників, усього вільного світу. Сьогодні ми повертаємо її нашій державі», — наголосив Зеленський.

Також він наголосив, що Україна ніколи не забуде внесок свого народу в перемогу над нацизмом і нікому не дасть стерти роль українців у цій перемозі, наших людей, того покоління, про яке бережемо пам’ять майже у кожній нашій родині.

«Ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу», — додав президент.


Зазначимо, що парламент розгляне президентський законопроєкт на найближчому пленарному засіданні.

9 травня 

«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю установити в Україні День Європи, який відзначати щороку 9 травня спільно з державами Європейського Союзу», — йдеться у документі №266/2023, оприлюдненому на сайті президента,

Цим документом також передбачена втрата чинності попереднього Указу президента від 19 квітня 2003 року № 339/2003 «Про День Європи».