Американська мисткиня українського походження Оля Рондяк продає свою картину “Настя”, щоб зібрати кошти на видавництво книги про героїчних українських жінок “Незламні”, яку готує до другу жіночій сайт WoMo.
“Як американка та художниця, яка живе 25 років в Україні, я надзвичайно захоплююся збереженням української культури та історії. Мої предки навчили мене не тільки поважати свободу, а й як важко за неї боротися. Героїнь на передовій захисту свободи в Україні потрібно не лише визнавати, а й пам’ятати та шанувати для всіх наступних поколінь”, – каже Оля Рондяк.
Художниця Оля Рондяк народилася в США в сім’ї українців. Мати та дідусь мистикині були змушені емігрувати до США під час Другої світової війни, аби уникнути радянського терору. Тепер Рондяк розповідає історію своєї сім’ї через мистецтво. Її картини, колажі, скульптури та конструкції одягу наповнені історією її сім’ї та її життя в українській діаспорі.
У 2018 році мисткиня представила в Українському інституті Америки в Нью-Йорку та в Києві виставку «Identity, Interrupted» («Ідентичність, перервана»), яка народилася, зокрема, під під впливом Революції гідності 2013-2014 років.
Мистикиня намалювала картину “Настя” – на ній волонтерка Настя Тиха, яка врятувала зі зруйнованого Ірпеня 19 собак. Про неї WoMo писало у спецпроєкті “Незламні”, у якому ми збираємо історії жінок, які долучилися до повноцінної боротьбі з російським окупантом та щодня працюють по всіх фронтах. Хтось – у лавах ЗСУ, хтось – рятуючи з-під завалів поранених, а хтось – шукаючи та надаючу гуманітарну допомогу.
“За 82 днів війни ми написали вже 14 історій незламності українських жінок, які окрім себе та своїх родин знайшли сили ще й на рятунок цілих притулків для тварин, приймають тисячі тонн гуманітарної допомоги та оснащують бійців від бронежилетів до літаків. Таких історій вже сотні. І ми хочемо закарбувати їх у книзі та видати на двох язиках: англійській та українській, щоб про дух незламності українок знав весь світ” – каже головна редакторка WoMo Виктория Покатіс.
Мета книги – привернути увагу світової спільноти до всеохопної діяльності українських жінок, що вступили до лав ЗСУ чи теороборони, шукають та під кулями розвозять гуманітарну допомогу, рятують з-під завалів поранених, надають медичну допомогу, ціною власної безпеки евакуюють дітей, літніх людей та тварин.
Придбати картину можна написавши художниці чи на адресу редакції: [email protected].
***
Український жіночій портал WoMo входить до медіахолдингу ekonomika+, який був заснований у 1998 році. В активі компанії, окрім WoMo ще три онлайн-видання: delo.ua, ZZA, mmr.ua a та один діловій журнал «ТОП-100. Рейтинги найбільших». Щомісячна аудиторія холдингу 4,5 млн відвідувачів.