В Одесі відбувається знакова подія для українського культурного простору — виставка для людей з порушеннями зору та повною втратою зору під назвою «Почуй та відчуй мистецтво». Виставка проходить в Одеській спеціальній школі №93 та реалізується у межахх програми «Культура без бар’єрів» за підтримки Українського культурного фонду.
Унікальність проєкту полягає в тому, що саме твори сучасного мистецтва були адаптовані для тактильного сприйняття. Абстрактні та сюжетні роботи, що належать до колекції Музею сучасного мистецтва Одеси (МСМО), стали основою для створення тактильних картин. До кожної картини створено спеціальні тифлокоментарі, що дозволяють відвідувачам отримати повне уявлення про твір, його концепцію та автора.
Мистецтво, що відчувається кінчиками пальців
На виставці представлені п’ять тактильних картин — спеціально виготовлених копій абстрактних творів сучасного мистецтва, що належать до колекції Музею сучасного мистецтва Одеси (МСМО). Це роботи Володимира Стрельникова, Андрія Маринюка, Олега Волошинова та Олександра Стовбура.
«Ми захоплюємося сучасним мистецтвом та вважаємо, що про нього треба всім розповідати, — наголшує Семен Кантор. — Але ж це далеко не очевидна річ. Тут нам повірили і в нас повірили. Це досить серйозний крок, беручи до уваги воєнний час, тому що раніше сюди приходила велика кількість незрячих, не тільки школярі. А зараз можна організовувати невеликі групи відвідувачів, щоб легко було евакуюватися у випадку повітряної тривоги. Удвічі важливіше те, що роблять такі організації, адже кількість незрячих, на жаль, росте за рахунок жертв війни».
Проєкт «Почуй та відчуй мистецтво» є яскравим прикладом того, як сучасне мистецтво може стати доступним для всіх, незалежно від фізичних можливостей. Завдяки злагодженій співпраці музейних працівників, інклюзивних ініціатив та технологічних рішень, експонати, які раніше були недосяжними для людей з порушеннями зору, тепер можна не лише «побачити» на дотик, але й глибше зрозуміти завдяки тифлокоментарям та аудіоописам. Цей проєкт сприяє розширенню культурних горизонтів й прокладає шлях до створення більш інклюзивного мистецького простору, де кожен має можливість відчути, почути і зрозуміти сучасне мистецтво.
Читайте також:
- Що дивитись на Netflix у жовтні 2024 року: 60 найочікуваніших фільмів та серіалів
- Найочікуваніші фільми 2025 року: топ-30 прем’єр наступного року
- SHE Congress 2024: лайфхаки спікерок, як знайти джерело натхнення та внутрішньої сили
- Любовний гороскоп на жовтень 2024 року: яких знаків Зодіаку очікує кохання з першого погляду
- Гороскоп на жовтень 2024 року: що пророчать зірки усім знакам Зодіаку
- Шоколадний манікюр — тренд цієї осені
- 15 найкращих екранізацій Стівена Кінга
- Найочікуваніші прем’єри осені: топ-8 фільмів, які не можна пропустити
- Осіння класика: 5 фільмів, які хочеться переглядати восени
- Оливковий манікюр на осінь — модний дизайн на довгі та короткі нігті: фото
- Made in Ukraine: що носити восени 2024 року
- Манікюр на осінь 2024 року: модні ідеї на щодень
- 5 фільмів, які обов’язково потрібно подивитися восени
- Під шурхіт листя і запах гарбуза: добірка мультфільмів на Геловін
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram