26 вересня 2024 року, відбувся наймасштабніший конгрес для жінок з лідерства – SHE Congress 2024. На цьому заході своїм досвідом та ідеями щодо жіночого лідерства в Україні поділилися більш ніж 25 спікерок.
Читайте також: SHE Congress 2024 — Лідерки, що творять майбутнє
Сьогодні хочемо розкрити секрети спікерок SHE Congress, як знайти джерело натхнення, відшукати свою внутрішню силу та мотивувати себе в умовах війни. Своїми надихаючими лайфхаками поділилися Аліна Севастюк, Лілія Дубас, Олена Любченко, Тетяна Саніна, Надія Матвєєва та Оксана Жолнович.
Лілія Дубас — книги
Директорка по персоналу Тева в Україні
Важливо давати собі час на відпочинок, побути з собою дуже важливо. Насправді цей глибинний діалог і відверта розмова можуть відкрити багато чого нового.
Я багато читаю, це мій, можливо, банальний приклад, але це те, що мені допомагає. І знаєте, навіть кайф для себе ловлю, коли наші видавництва запускають передзамовлення, і ти купуєш книжку, ти в очікуванні цієї книжки, а потім ще краще — наступний йде ефект такого сюрпризу, коли висвічується, що до тебе їде книжка від видавництва, а ти замовила їх декілька, і ти не знаєш яка. І ти потім приходиш до поштомата, як дитина, яка вранці прокинулася на Різдво і чекає подарунків. Це справді дає позитивні емоції. Здавалося б, це не така геніальна практика, але це те, що може допомагати.
Порада від спікерки: Дайте більше часу собі від гаджетів. Відчепіться від себе, перестаньте постійно щось очікувати від себе, перестаньте ставити собі чужі цілі, вершини до яких можете не добігти, на когось рівнятися. Задайте собі запитання: що хочу я, “що хочу робити я, і що хочу я в цей самий момент, що буде мені подобатися саме зараз?” Памятайте, ви нікому нічого не зобовязані, ви зобовязані лише собі!
Надія Матвєєва — маленькі радощі
Ведуча телеканалу СТБ, коуч за міжнародними стандартами
Я впроваджую в життя теорію і практику маленьких радощів. Це невеличкі події життєві, у які ми занурюємося цілком. Маленька радість життя з горнятка кави — це якщо я випиваю її не поспіхом, а знаходжу можливість відчути її аромат, температуру, смак. Це призупиняє той потік думок, які не завжди приємні.
І ще я хочу всім порадити, ходити на прогулянки. У будь-яку погоду, щодня проходить 10 тисяч кроків. Не має часу, щоб перелічити конкретно які ми плюси для свого фізичного, ментального здоровя отримуємо, коли ходимо щодня. Але якщо ви поставитеся до цього як до “маленької радощі”, і будете не просто йти й прокручувати негатив в голові, а будете звертати увагу на оточення, про те, як ви йдете, які красиві дерева і які заспокійливі вже з’являються думки, то це дійсно буде те, що підтримуватиме вас на всіх рівнях.
Порада від спікерки: роби що хочеш, з тим що маєш там де ти є!
Тетяна Саніна — фізична активність та письмо
Письменниця, медіаторка, консультантка для пар
Особисто для мене фізична активність є джерелом енергії. Я люблю танцювати, я танцюю соціальні танці – танго аргентинське, наприклад, чи сальсу. Це про взаємодію з іншими людьми, це про красиву музику, можна наряджатися і виглядати гарною привабливо, можна фліртувати зрештою. Це наповнює нас.
І мені дуже подобається бігати, але я не бігаю на час, я вибираю красиві місця для бігу. І це дарує дуже багато почуттів, і я дійсно забуваю на цей короткий час про те, що відбувається за бортом. Прислухаюсь до себе. Я бігаю на Трухановому острові, там зараз буде дуже красиво. В нас ще є прекрасний Голосіївський парк імені Максима Рильського, парк Муромець, так що рекомендую. Ну або гуляти.. Я спеціально туди їду, щоб провести час із собою.
Також я ще пишу художню літературу, іноді вірші, і це теж допомагає. Я рекомендую писати щось… можливо діалоги із собою, занотовувати свої думки. Це те, що запускає наш внутрішній двигун, емоційний, який дозволяє нам не завмирати й не заморожуватися, а жити й пульсувати цією енергією.
Порада від спікерки: Неможливо полюбити себе, якщо ти себе не знаєш. Дослідіть свої почуття, не приховуйте їх, не відкладайте їх. Так, для цього потрібне безпечне місце, ми не можемо під час пробіжки ховатися в укриття. Коли у вас буде така можливість, рекомендую повернутися до тих переживань, які ви переживали поки бігли. Якщо ми називаємо наші почуття, вони перестають нами керувати.
Оксана Жолнович — природа, сім’я та навчання
Міністр соціальної політики, Міністерство соціальної політики України
Для мене базова історія відновитися — це просто виспатися.
А от що справді наповнює — це час на природі.
Тому що коли ти живеш за вікном офісу і бачиш тільки асфальт, то природа відновлює. Щось мінімальне зробити, посадити квіти — дуже допомагає.Час з родиною — це для мене найцінніше. Бо це те, що я маю нечасто. На жаль, у багатьох із нас така ситуація зараз.
А от що перебалансує — це якісь навчання. Обожнюю вчитися, проходити якісь нові тренінги, це завжди щось таке, що просто наповнює енергією і драйвить.
Порада від спікерки: Любити себе, бачити передусім себе. Коли ми любимо себе — ми здатні любити інших.
Олена Любченко — пам’ять майбутнього
Засновниця Агентства Психології Олени Любченко, психотерапевтка
В мозку людини є такий відділ, який називається пам’ять майбутнього. Коли в нас є якась ідея про наше майбутнє, і вона нас якось надихає і радує — це дуже впливає на наш емоційний стан. Тобто нам обовязково потрібне оце нагадування собі, що через місяць, скажімо, я поїду туди то, чи в мене буде така от книжка, чи відбудеться щось класне в моєму житті. Тому що це закладається у спеціальний відділ в нашому мозку, і це нас надихає, дає нам дофамін, драйвить нас тощо. Є дуже класна методика, під час руху чи ходіння, наш стан тривожності змінюється на стан спокою.
Порада від спікерки: Всі поради — не працюють! Більшість того, що рекомендується працює тоді, тоді коли у нас є місце суб’єктивної безпеки. Той самий коридор, наприклад, де в нас є місце, де ми можемо відчути себе захищеною. Наступне — дихання, це тривожний відгук на ситуацію. Якщо ми дихаємо поверхнево, ми ще більш напружуємося і в нас може статися панічна атака. Що треба зробити? Найголовніше — видихнути. і тоді ми стабілізуємося.
Аліна Севастюк — присідання
Членкиня правління Українського жіночого фонду, викладачка НаУКМА
Насправді якщо не в змозі ходити чи бігати — присідайте. Є насправді дуже простий спосіб, і навіть коли ви заходите додому і немає сил, можливо є енергія зовсім не та, яку ви хочете нести в дім — присідайте. У голландців є цікавий вислів: “Залиште ваші чоботи коло порога”.
Порада від спікерки: Знаходьте час, щоб розслабитися, навіть якщо тривога. Знаходьте час, щоб відновитися. Раджу аплікатор Ляпко – 20 хв бадьорить, до 40 хв — засинаєте.
Переглянути онлайн-трансляцію заходу можна за посиланням.
Леся Сайко