Євген Клопотенко та проєкт «Викрадене мистецтво…» продовжують привертати увагу до збереження національної спадщини. Вони оживляють картини, які були вкрадені з Херсонського художнього музею під час окупації міста. Про це учасники проєкту розповіли на сторінці в Instagram.
Загалом з музейного фонду вивезли понад 10 000 творів мистецтва. Проєкт «Викрадене мистецтво…» поступово відтворює, досліджує та показує вкрадену спадщину. До проєкту приєднався відомий шеф-куфар і ресторатор Євген Клопотенко. Другою роботою з Херсонського художнього музею стала графіка Миколи Писанка «Щедрість». До роботи також долучилися фольклористка Ярина Сізик та режисерка анімації Марія Духовне Личко.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
На папері зображені чудернацькі кавуни, які викликають теплі, літні асоціації з українським півднем. Вони нагадують про безтурботний мирний час. Кавун — це також символ регіону, який постраждав під час російського вторгнення. Частина його і зараз перебуває в окупації та під постійними обстрілами. Завідувачка інформаційно-масового відділу Херсонського художнього музею ім. Олексія Шовкуненка Лариса Жарких наголошує на значенні відновлення саме цієї роботи:
«Відомий український художник Микола Писанко другу половину свого життя прожив у Генічеську Херсонської області, і цей період став одним із найплідніших та найцікавіших у його творчості. Глибоко шануючи народні звичаї, Писанко з головою поринув у вивчення української культури. Персонажами його творів часто ставали і прості українці, їхні образи завжди сповнені національного романтизму та гумору. Один із таких — щирий та усміхнений вусань з кавунами — герой акварелі «Щедрість».
Кавуни на цій картині — не просто величезні соковиті плоди, вирощені на щедрій українській землі. Це справжній символ Херсонщини. Але з початком війни кавун перестав бути лише туристичним брендом регіону, він став одним з уособлень спротиву херсонців у боротьбі за Херсонщину.

Протидія системній політиці розкрадання українського спадку країною-агресором — мета проєкту. «Викрадене мистецтво…» не дозволяє забути втрачені під час окупації твори мистецтва, вивчає і звертає на них увагу українців. Стежити за проєктом можна на сторінці Херсонського художнього музею.
Читайте також: «Викрадене мистецтво». Херсонський музей відтворив картину, викрадену під час окупації
Долучайтесь до наших соцмереж, аби бути в курсі усіх важливих новин та подій: Facebook, Telegram, Instagram