Британські монархи століттями були повʼязані з работоргівлею й отримували від цього зиск. Король Чарльз ІІІ підтримав розслідування зв’язків королівської родини з рабством.
Про це повідомляє The Guardian.
Журналісти опублікували віднайдений істориком документ, що підтверджує отримання Вільямом III коштів від члена Royal African Company, яка поневолила понад 16 тисяч африканців.
Читайте також: Ув’язнена росією українська журналістка Ірина Данилович припинила голодування: подробиці
За словами журналістів The Guardian, понад 270 років королі й королеви, від Елизавети I до Вільяма IV, мали певні звʼязки з торгівлею людьми.
“12 британських монархів спонсорували, підтримували та отримували прибуток від участі Британії в рабстві. Зокрема, Єлизавета I, яка правила з 1558 року, подарувала великий королівський корабель работорговцю Джону Гокінсу в обмін на частку прибутку від його подорожі, в ході якої він захопив сотні африканців”, — йдеться у повідомленні.
Читайте також: У Голлівуді з’явилися зірки українських тварин, які можуть зникнути через війну: фото
Король Великої Британії Чарльз III вперше заявив про підтримання дослідження історичних зв’язків британської монархії з трансатлантичним рабством. У межах дослідження королівська родина надала доступ до королівської колекції та архівів.
Це перший відомий випадок, коли Букінгемський палац публічно заявив, що підтримує таке дослідження історії королівської родини.
Читайте також: З початку 2023 року в Україні відкрито понад 8о кримінальних справ щодо жорстокого поводження з тваринами
За даними журналістів, Кенсінгтонський палац, де зараз живе принц Вільям із родиною, був резиденцією Вільяма III, який отримав акції у компанії з перевезення рабів.
“Документ, знайдений в архівах істориком доктором Бруком Ньюманом і вперше опублікований Guardian, підкреслює причетність британської монархії до жахливої торгівлі. Публікація документа додала поштовху до закликів до королівської родини ретельно розслідувати їхні історичні зв’язки з трансатлантичним рабством”, — заявили журналісти.
