Як підвищити продуктивність: топ-5 кращих книг

04 Листопада 2024

Чи віддаєтеся ви роботі на повну? Чи ви почали відчувати, що вам важче, ніж будь-коли, підтримувати високий рівень продуктивності? Перш ніж ви втратите останні сили, займіться самодопомогою.

У наступних книгах ви знайдете відповіді на різні питання, які можуть стати на заваді вашому прогресу. Від навчання мистецтву делегування повноважень до допомоги у подоланні звичок, що заважають саморозвитку, — ці книги підштовхнуть вас з тимчасового професійного плато до вершин. Дозвольте собі знову дотягнутися до зірок, отримавши мудрі поради від цих досвідчених авторів.

«Атомні звички. Легкий і перевірений спосіб набути корисних звичок і позбутися звичок»

Джеймс Клір

У книзі Джеймс Клір ділиться надзвичайно цікавою і по-справжньому продуктивною методикою напрацювання корисних звичок. В її основі лежить поняття чотириступеневої моделі звичок (подразник, прагнення, відгук, винагорода), а також чотири породжені цією моделлю закони зміни поведінки. Викладений матеріал підтверджується результатами наукових досліджень, проте книгу слід трактувати не як наукову розвідку, а як посібник з експлуатації, що містить мудрі практичні поради та пояснення механізмів створення і змінювання власних звичок. Єдиного правильного способу набуття корисних звичок, звісно, не існує, але автор пропонує найкращий із відомих підхід, який спрацює незалежно від того, з чого саме ви починаєте і що саме намагаєтеся змінити.

«Зосереджена робота. Правила концентрації в шаленому світі»

Кел Ньюпорт

У своїй книжці автор описує повальну епідемію розфокусованості та її коротко- й довготермінові наслідки. І, звичайно ж, дає корисні поради (не завжди очевидні), як покласти підхід зосередженої роботи в основу будь-яких завдань, дозовано сприймати інформацію, розумно користуватися соціальними мережами і змінити свої звички, щоб концентруватися на завданнях і досягати успіху.

«Есенціалізм. Мистецтво визначати пріоритети» 

Ґреґ МакКеон

Для підприємців, менеджерів, а також усіх, хто прагне навчитися ефективно організовувати власне життя і діяльність; хто почуваєтеся постійно зайнятим, але не надто продуктивним; кому здається, що хтось або щось краде в них час. Автор переконує, що неможливо впоратися з геть усім і мати все: тільки нам вирішувати, на що витрачати свій безцінний час та енергію. Якщо ви прагнете дізнатися, як визначати пріоритети, робити лише те, що справді потрібно, а найголовніше — як докладати мінімум зусиль і досягати успіху, ця книжка саме для вас.

«Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час»

Джефф Сазерленд

Книжка «Scrum. Навчись робити вдвічі більше за менший час» насамперед підійде тим, хто займається управлінням проєктами чи розробкою програмного забезпечення, адже Scrum широко використовується в у сфері IT. Вона стане в пригоді, хто шукає більш ефективний командний підхід до досягнення цілей проєкту. Ідеї та стратегії можуть знадобитися як досвідченим практикам, які прагнуть покращити свої навички управління проєктами, так і початківцям, які бажають зрозуміти структуру Scrum та її принципи.

«Управління викликами. Як застосувати спортивну стратегію у житті та бізнесі»

Володимир Кличко, Штефані Білен

Стратегія управління викликами від спортсмена та підприємця Володимира Кличка. 12 принципів, які він напрацював протягом спортивної кар’єри й успішно використовує в бізнесі та житті.